• In English
 • Робота МОЗ потребує подальшого удосконалення, - рішення Колегії
  опубліковано 25 січня 2014 року о 14:36

  Підбито підсумки діяльності МОЗ України у 2013 році та визначено основні завдання та перспективи розвитку галузі на поточний рік.

  Робота Міністерства охорони здоров’я України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Державної служби України з лікарських засобів, Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань щодо формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань є такою, що потребує подальшого удосконалення.

  Про це йдеться в рішенні Колегії Міністерства щодо підсумків діяльності галузі охорони здоров’я за 2013 рік, пріоритетів, завдань і перспектив розвитку.

  Зокрема, рішенням Колегії заплановано удосконалити роботу у вказаних напрямках, а також посилити реалізацію держпроектів та держпрограм, що вже тривають. А саме: забезпечити розвиток мережі амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості і у містах з метою досягнення нормативу забезпеченості населення амбулаторіями, встановленого МОЗ України.

  Також прийнято рішення продовжити реалізацію Закону «Про екстрену медичну допомогу», зокрема, передачу у ІІ кварталі 2014 року наявного автотранспорту зі збереженням штатних посад, діючих у складі закладів охорони здоров’я, які підпорядковані МОЗ України, бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги до складу центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

  У 2014 р. також продовжиться реалізація Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з поетапним поширенням його дії на перелік лікарських засобів, що застосовуються при лікуванні гіпертонічною хвороби.

  Окрім того, з метою поліпшення забезпечення населення необхідними ліками будуть внесені зміни до Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів.

  Також у поточному році планується продовжити процес інтеграції фтизіатричної служби до закладів охорони здоров’я первинного рівня надання лікувально-профілактичної допомоги.