• In English
 • У МОЗ України презентували модель електронного реєстру пацієнтів
  опубліковано 24 січня 2014 року о 16:44

  Сьогодні в рамках підсумкової колегії відбулася виїзна нарада «Модель управлінського обліку закладу охорони здоров'я в контексті реформування медичної галузі».

  Участь у нараді взяв заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов, Міністр охорони здоров'я АР Крим Олександр Каневський, директори департаментів і начальники управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій.

  Учасникам наради було презентовано електронний реєстр пацієнтів – систему управлінського обліку медичного закладу. Доповідь з цієї теми виголосив директор державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами Дмитро Дячук. «Управлінський облік – це впорядкована система виявлення, виміру, збору, реєстрації, інтерпретації, узагальнення, підготовки і надання важливої для прийняття рішень щодо діяльності організації інформації та показників для управлінської ланки організації», – розповів Дмитро Дячук.

  За його словами, така система допоможе залучити медичний персонал до структурних змін, які відбуваються в закладі шляхом формування науково-практичних груп і команд, за участю наукових співробітників, лікарів та медичних сестер. Також лікар розповів, що системою передбачається створення освітніх структур, що забезпечують безперервне удосконалення знань персоналу та формування методів мотивації персоналу: визначення критеріїв оцінки роботи персоналу, інтеграція системи мотивації з системою управління якістю медичної допомоги тощо.

  Заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов під час наради зазначив, що застосовування моделі управлінського обліку закладу охорони здоров'я є одним із підготовчих етапів у впровадженні системи медичного страхування населення. На його думку, підготовка умов для переходу на страхову модель охорони здоров’я (соціального медичного страхування) може забезпечуватись за рахунок досягнення фінансової стійкості медичних закладів, оптимізації їх мережі та збільшення самостійності керівників медичних закладів щодо управління фінансовими коштами, а також за рахунок підвищення конкуренції у системі охорони здоров’я.

  Учасники виїзної наради оглянули підрозділи ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС, зокрема терапевтичне відділення, жіночу консультацію, діагностичний центр хірургічний центр і науковий відділ малоінвазивної хірургії.