• In English
 • На розбудову оптових сільгоспринків держава виділила 200 млн. грн.
  опубліковано 23 січня 2014 року о 14:55

  У цьому році на розбудову мережі оптових ринків сільгосппродукції з держбюджету виділять 200 мільйонів гривень. Якщо зараз в Україні працюють 4 ринки, то вже найближчими роками їх планують побудувати у більшості великих міст. Так, статус ОРСП отримали вже 12 юридичних осіб. Завдяки цьому українці зможуть купувати свіжу та якісну вітчизняну продукцію від виробника. А відсутність посередників буде на руку і самим аграріям, які зможуть без перешкод торгувати своєю продукцією. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «У цьому році Уряд відновив бюджетну програму щодо підтримки будівництва оптових ринків сільгосппродукції. І в державному бюджеті на 2014 рік передбачено 200 мільйонів гривень на ці цілі. Така бюджетна підтримка сприятиме тому, що вже в найближчі роки такі ринки з’являться у більшості великих міст», − зазначив Міністр.

  Микола Присяжнюк наголосив, що такі ринки є не просто місцем для торгівлі, але й великими інфраструктурними об’єктами. Ці сучасні логістичні комплекси поєднують складські, виробничі і торговельні потужності. Тобто для виробника створюються всі умови для сприятливої торгівлі.

  «На таких оптових ринках виробник має місце, де зберегти свою продукцію, організоване місце, де її продати. Також для формування торгових партій на ОРСП є зони передпродажної підготовки. Там продукцію приймають, миють, калібрують, фасують і віддають на реалізацію. Тому розглядається така можливість, щоб саме на ОРСП формувати партії сільгосппродукції на експорт», − повідомив Міністр.

  На сьогодні ж, за словами глави відомства, оптові ринки виконують дуже важливу функцію – надають вітчизняним виробникам стабільний канал збуту і впливають на стабілізацію цін. Нагадаємо, що з 2011 року в Україні функціонують оптові ринки сільськогосподарської продукції, розбудову яких підтримує держава.

  На сьогодні вже розпочали свою роботу ринок «Шувар» у Львові, «Столичний» у Києві, «Господар» у Донецьку та «Азовський» у Маріуполі. За цей час ці ринки відвідало 5,7 мільйона осіб, які придбали 1,8 мільйона тонн сільгосппродукції.

  Загалом же статус ОРСП отримало дванадцять юридичних осіб, зокрема у Львівській, Київській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Рівненській, Луганській, Миколаївській, Херсонській та Донецькій областях.