• In English
 • К.Грищенко: Уряд взяв чіткий курс на посилення відповідальності медичного персоналу перед пацієнтами
  опубліковано 23 січня 2014 року о 13:24

  22 січня Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів розширену нараду щодо стану медичної етики в установах Національної академії медичних наук України.

  У нараді, яка відбулась в Київському Інституті травматології та ортопедії, взяли участь члени президії НАМН та керівники всіх медичних закладів, які перебувають у підпорядкуванні академії медичних наук.

  К.Грищенко наголосив на необхідності посилення відповідальності медичного персоналу перед пацієнтами. При цьому урядовець звернув увагу присутніх на те, що сам ініціював проведення такої широкої наради через випадок безпідставної відмови у наданні безкоштовної належної допомоги громадянці України, круглій сироті, інваліду дитинства, паралімпійській чемпіонці світу, тренер якої звернулася до Кабінету Міністрів по допомогу через соціальну мережу «Фейсбук».

  «Я хочу наголосити: такі ситуації не повинні повторюватися! Уряд взяв чіткий курс на посилення відповідальності медичного персоналу перед пацієнтами. Всі заходи направлені на однеприпинити ситуацію, коли лікар відчуває повну безвідповідальність за якість надання медичної послуги, а керівництво закладів охорони здоров’я вважає себе недоторканним», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  На думку Віце-прем’єр-міністра, для унеможливлення виникнення таких ситуацій в майбутньому необхідний системний підхід.

  Серед першочергових кроків К.Грищенко дав доручення Національній академії медичних наук України у двотижневий термін створити «гарячу лінію» або «телефон довіри», які б працювали у цілодобовому режимі та фіксували будь-які порушення з боку медичного персоналу та записували усі звернення громадян.

  «Необхідно, щоб в будь-якому медичному закладі Національної академії медичних наук України на найбільш видному місці була розміщена інформація про такий «телефон довіри», щоб усі пацієнти були поінформовані про таку можливість», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  Крім того, К.Грищенко доручив в місячний строк ґрунтовно опрацювати питання та надати чіткі пропозиції щодо впровадження в медичних закладах «комісій з медіації» з мирного врегулювання спорів між пацієнтом, його представниками та закладами охорони здоров’я.

  Особливу увагу під час наради К.Грищенко приділив питанню введення в експлуатацію медичного устаткування, яке знаходиться в закладах Академії та не використовується протягом декількох років.

  «Доручаю протягом двох тижнів провести повну ревізію непрацюючого нового устаткування та надати чіткі пропозиції щодо його введення в експлуатацію», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.