• In English
 • М.Азаров: Відновлення кооперації з РФ відкриває масштабні перспективи розвитку космічної галузі
  опубліковано 22 січня 2014 року о 11:49

  Україна і Росія розвиває співробітництво в аерокосмічній сфері. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 22 січня 2014 року.

  За його словами, вчора на заводі «Арсенал» він провів нараду з директорами приладобудівних підприємств аерокосмічної індустрії.

  «Я переконався, що величезний науково-технічний потенціал галузі, на щастя, збережений. А відновлення промислової кооперації з Російською Федерацією відкриває наймасштабніші за останні двадцять років перспективи розвитку космічної галузі, в якій працюють понад 70 тисяч робітників», - зазначив Прем’єр-міністр.

  На даний момент, додав він, ведеться робота з укладення нових контрактів з російськими колегами: «Є цілковита впевненість, що виробничі плани другого півріччя будуть засновані на нових обсягах коопераційного виробництва. Це відчутний зримий результат домовленостей Президента України», - зазначив Микола Азаров.

  При цьому він наголосив, що українські підприємства здійснюють поставки комплектуючих виробів для виробництва російських ракет-носіїв («Союз», «Протон», «Рокот»), систем автоматичного стикування «Курс», виконують роботи з гарантійного обслуговування та авторського нагляду за обладнанням, системами та агрегатами ракетно-космічних комплексів цих виробів, беруть участь в підготовці та пусках ракет-носіїв. А російські підприємства в свою чергу здійснюють поставки матеріалів, металів, прокату, електро- радіовиробів, приладів, агрегатів та систем, двигунів для виготовлення українських ракет-носіїв («Зеніт», «Циклон»), систем та агрегатів для ракетно-космічного комплексу «Циклон-4».

  «Тобто українсько-російська кооперація є настільки всеохоплюючою, що будь-які затримки або обмеження в експортно-імпортних поставках ракетно-космічної продукції могли б призвести до значних збитків підприємствами космічних галузей обох країн. Збитки України могли б сягнути 3 мільярдів гривень на рік - понад 60% обсягу виробництва підприємств космічної галузі, що могло би призвести до повної зупинки основних підприємств і втрати близько 16,5 тис. робочих місць», - заявив Микола Азаров.

  Натомість відновлення повноцінної кооперації та спільних програм («Морський старт», «Наземний старт», ГЛОНАСС та програми «Дніпро», створення космічних апаратів наукового призначення та перспективних ракет-носіїв) збільшить завантаження підприємств у рази і поверне на них тисячі висококваліфікованих фахівців, підкреслив Микола Азаров.