• In English
 • Н. Королевська закликала керівників соцуправлінь на місцях більше спілкуватися безпосередньо з людьми
  опубліковано 21 січня 2014 року о 18:10

  Виконати соціальні зобов'язання держави і гарантувати захист найбільш вразливих категорій громадян - основне завдання для соціальної сфери сьогодні. Про це заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час всеукраїнської селекторної наради з керівниками обласних управлінь соціального захисту та регіональних відділень Фондів соціального страхування.

  «Незалежно від політичної температури в суспільстві наше завдання - зберегти соціальний мир, виконати соціальні зобов'язання держави і гарантувати захист найбільш вразливих категорій громадян. Для цього ми повинні забезпечити стабільність всієї соціальної сфери, захистити вразливих - в першу чергу, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів, малозабезпечених, одиноких, дітей-сиріт. Щоб кожен відчував підтримку держави», - підкреслила Міністр під час наради.

  За словами Наталії Королевської, в січні на виплату державних допомог передбачено кошти в сумі 3 млрд. 619 млн. гривень. На сьогодні вже перераховано в регіони 3 млрд. 249 млн., або 100 % першого траншу. При цьому, як повідомила Міністр, на її ім'я приходять звернення, що в деяких регіонах люди не вчасно отримали допомогу. «Тому я доручила промоніторити стан отримання коштів на місцях. І у мене є серйозні питання по Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Тернопільській, Харківській, Черкаській, Херсонській областях», - сказала Міністр.

  У зв'язку з цим Наталія Королевська звернулася до керівників соціальної сфери цих регіонів з вимогою дати пояснення ситуації, що склалася, і вжити заходів з метою забезпечення виплати державних допомог. Крім того, за її словами, відповідальні особи, з вини яких були допущені затримки виплат, повинні бути притягнуті до відповідальності.

  Міністр також рекомендувала регіональним керівникам соціальної сфери частіше і більше спілкуватися безпосередньо з людьми, життя яких залежить від своєчасності отримання соціальних допомог. «Ви хоча б уявляєте собі, як живеться цим людям, які рахують кожну копійку?», - сказала Наталія Королевська і пообіцяла тим, кого недостатньо хвилює це питання, звільнення від займаних посад.