• In English
 • Сиріт потрібно якнайшвидше забезпечити житлом та роботою, - Прем'єр-міністр
  опубліковано 20 січня 2014 року о 16:26

  Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив якнайшвидше вирішити питання забезпечення житлом та першим робочим місцем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, зокрема за рахунок функціонування системи соціальних гуртожитків та бронювання робочих місць. Про це він зазначив під час щотижневої робочої наради, яка пройшла під головуванням Прем’єр-міністра України 20 січня в Будинку Уряду.

  На нараді було заслухано питання забезпечення житлом цієї категорії громадян. Зокрема, йшлося про те, що в черзі перебуває понад 20 тисяч осіб. А за минулий рік сиротам вдалося надати 850 помешкань. Це втричі більше, ніж два роки тому, але такі темпи вирішення проблеми незадовільні.

  «Якщо такими темпами будемо вирішувати, то ця дитина встигне стати дідом до того часу, як отримає квартиру, - сказав Микола Азаров. - Ми повинні вирішити проблему в недалекому майбутньому».

  Прем’єр-міністр доручив якнайшвидше вирішити питання забезпечення житлом та роботою дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, зокрема за рахунок функціонування системи соціальних гуртожитків та бронювання робочих місць на підприємствах.

  Розробити програму комплексного вирішення питання забезпечення житлом дітей-сиріт доручено Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу.

  На нараді розглянуто шляхи вирішення питання забезпечення сиріт у Луганській та Одеській областях, і прийнято рішення поширити позитивний досвід на всю Україну. Зокрема, йдеться про житловий фонд соціального призначення, створення соціальних гуртожитків, приведення існуючого житла, яке належить сиротам, в належний стан, погашення заборгованості з комунальних послуг за житло, яке належить на праві власності або користування дітям-сиротам тощо.