• In English
 • Відбулось засідання Громадської Ради МОЗ України щодо підсумків діяльності за 2013 рік
  опубліковано 20 січня 2014 року о 16:30

  Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур взяв участь у засіданні Громадської Ради при Міністерстві охорони здоров’я України щодо попередніх підсумків діяльності МОЗ України за 2013 рік з реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я та завдань у 2014 році.

  Варто зазначити, що минулого року усі засідання Громадської Ради відбувались за участі керівництва на рівні заступників Міністра, що свідчить про зацікавленість МОЗ України у діалозі з громадськістю.

  Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур неодноразово у своєму виступі підкреслив, що Міністерство як відповідальний державний орган відкрите до діалогу та зацікавлене у залученні делегованих представників громадськості до роботи у консультативно-дорадчих органах, координаційних та наглядових радах для забезпечення ефективної та зваженої роботи галузі охорони здоров’я.

  Також Олександр Качур закликав громадськість до конструктивної та зваженої співпраці з актуальних питань розвитку та реформування галузі охорони здоров’я, узгодженої системної позиції, коли на адресу Міністерства лунає не лише безпідставна критика, але й чіткі пропозиції та ініціативи щодо подолання кризових моментів та удосконалення сфери охорони здоров’я, адже тільки спільними зусиллями, за його словами, можна подолати проблемні питання.

  У свою чергу представники Громадської Ради, голови громадських рад та спілок висловили занепокоєння щодо удосконалення нормативно-правової бази галузі охорони здоров’я, особливо, в частині запровадження страхової медицини в Україні, лікарського самоврядування, розробки розгорнутого плану дій щодо реабілітації та паліативної допомоги хворим. Не залишились поза увагою і питання збільшення фінансового забезпечення галузі. Фінансове забезпечення системи охорони здоров’я України, на думку громадськості, має становити не менше, ніж 7% від ВВП.