• In English
 • З початку опалювального сезону 2013-2014 років субсидії призначені близько 108 тис. сімей
  опубліковано 20 січня 2014 року о 14:44

  Голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков доручив керівникам міст та районів області посилити роз'яснювальну роботу щодо залучення жителів до участі у програмі житлових субсидій. Програма надання житлових субсидій спрямована на те, щоб знизити вартість житлово-комунальних послуг у осінньо-зимовий період. Скористатися субсидією можуть сім’ї із працездатних громадян, оплата комунальних послуг яких не перевищує 15% середньомісячного доходу сім’ї за попередні 6 місяців, та для сімей із непрацездатних громадян та пенсіонерів - до 10%. Середній розмір житлової субсидії в області складає 215 грн (по Україні  - 199 грн). З початку опалювального сезону 2013-2014 років житлові субсидії призначені близько 108 тисячам сімей Дніпропетровщини, у тому числі 948 сім'ям, які проживають у студентських гуртожитках. Про це йшла мова під час селекторної наради з керівниками міст та районів області, яку провів Дмитро Колєсніков.

  «Люди повинні користуватися своїм правом на субсидію. Цей вид державної допомоги є заощадженням їх сімейного бюджету», - сказав Дмитро Колєсніков.

  Нагадаємо, три роки тому у рамках соціальних ініціатив Президента України  Віктора Януковича була спрощена процедура оформлення субсидій.

  Дізнатися про те, чи маєте ви право на субсидію та які документи потрібні для її оформлення, можливо за телефонами (056) 7136560, 7136618, 7136309, 7136221 або в управліннях соціального захисту населення за місцем проживання. Також у кожному районі працюють мобільні групи для надання допомоги сільському населенню в оформленні субсидій. Вони ведуть інформаційно-роз'яснювальну роботу, надають допомогу в заповненні заяви та декларації.  Крім того, оформити субсидію можна і у відділеннях «Укрпошти».

  Опалювальний сезон 2013-2014 років характеризується зниженням кількості звернень для оформлення субсидій. Як пояснюють у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, така тенденція пов’язана з:

  підвищенням рівня заробітної плати, пенсій та допомог населенню при незмінному рівні тарифів на комунальні послуги;

  • більш м'якими умовами зимового періоду, і як наслідок - зменшенням витрат енергоносіїв;

  • установкою приладів обліку комунальних послуг та економному використанні природного газу, води, електро- та теплової енергії.