• In English
 • Центральним та місцевим органам виконавчої влади рекомендовано переглянути тарифи на газ
  опубліковано 20 січня 2014 року о 14:35

  Центральним та місцевим органам виконавчої влади рекомендовано переглянути тарифи на газ. Відповідні норми містяться в урядовій постанові від 30.12.2013 № 951.

  Уряд рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики переглянути з 1 січня 2014 року граничний рівень ціни на природний газ для:

  - підприємств, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів (дитячих садків, лікарень, студентських та інших гуртожитків тощо), – 2 448 грн. за 1 000 куб. м.

  - промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання – 3 113 грн. за 1 000 куб. м.;

  - підприємств комунальної теплоенергетики – 1309,2 грн. за 1 000 куб. м (з урахуванням ПДВ, цільової надбавки і тарифів на транспортування, розподіл і постачання).

  Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та місцевим органам самоврядування з 1 січня 2014 року рекомендовано переглянути тарифи на теплову енергію та гаряче водопостачання для населення з урахуванням нових цін на газ.

  Державній інспекції з контролю за цінами необхідно забезпечити надання суб’єктам господарювання висновків щодо економічно обґрунтованих витрат під час формування цін на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води.

  Центральним та місцевим органам виконавчої влади необхідно забезпечити в межах своєї компетенції контроль за зниженням у зв’язку із зменшенням ціни на природний газ та теплову енергію вартості відповідних платних послуг, що надаються населенню підприємствами, установами та організаціями.

  Міністерство енергетики та вугільної промисловості та Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» повинні надавати на запит НКРЕ у визначені нею строки документи та матеріали, необхідні для коригування граничних цін на природний газ.

  Згідно з постановою, НКРЕ при регулярному перегляді граничних цін на газ буде враховувати курс гривні до долара та середньозважену ціну імпортного газу.

  Зазначимо, що свого часу Держпідприємництво як регуляторний орган погоджувало відповідний проект постанови.