• In English
 • Антимонопольний комітет розробив проект програми розвитку конкуренції до 2024 року
  опубліковано 20 січня 2014 року о 09:55

  У програмі «Порядок денний» на Першому каналі Українського радіо заступник Голови Антимонопольного комітету України – державний уповноважений Лариса Колісник розповіла про проект закону про затвердження Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на 2014 – 2024 роки.

  Зазначений законопроект розроблений Антимонопольним комітетом України на виконання Національного плану дій на 2013 рік до Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича.

  За словами Лариси Колісник, метою Програми є розвиток конкуренції на товарних ринках як засіб підвищення ефективності функціонування товарних ринків та удосконалення механізму їх державного регулювання. Головною умовою досягнення мети Програми є узгодження промислової, аграрної, інвестиційної, зовнішньоекономічної, цінової політики, політики у сфері прав споживачів з конкурентною та антимонопольною політикою. Це означає, що під час реалізації зазначених напрямів економічної політики в Україні обов’язково повинні враховуватися і вирішуватися завдання розвитку ефективного конкурентного середовища.

  Конкретні завдання для досягнення цієї мети було визначено, враховуючи наявність у сучасній економіці України трьох груп ринків з різним станом та передумовами розвитку конкуренції, зокрема, ринків, на яких існують ознаки ефективної конкуренції; ринків, на яких передумови конкуренції існують або можуть існувати, але ознак ефективної конкуренції не спостерігається; ринків, на яких в найближчий час розвиток ефективної конкуренції є неможливим.

  Вирішення основних завдань, сформульованих у проекті Програми щодо захисту, розвитку конкуренції та вдосконалення регулювання монополізованих товарних ринків потребує забезпечення певних рамкових умов, зокрема щодо моніторингу стану конкуренції на товарних ринках, наукового та освітнього забезпечення розвитку конкуренції, розширенню участі України у міжнародному співробітництві з питань розвитку та захисту конкуренції, а також сприяння більш активної участі у вирішенні цих питань інститутів громадського суспільства.

  Проект Загальнодержавної програми проаналізований та отримав позитивну оцінку з боку групи провідних фахівців світу з питань конкурентної політики та права.