• In English
 • О. Лукаш: Відповідальність за наклеп встановлена в усіх провідних країнах
  опубліковано 20 січня 2014 року о 09:35

  Відповідальність за наклеп встановлена в усіх провідних європейських країнах. Про це заявила Міністр юстиції Олена Лукаш у неділю в ефірі телеканалу «Інтер».

   «До наклепу можна ставитися по-різному, але питання наклепу врегульовано в усіх провідних країнах світу. Позбавлення волі до 2 років за наклеп існує в Данії, до 5 років – у Греції, від 3 місяців до 5 років – у Німеччині, в Швеції – до 2 років, в Бельгії – до року», - сказала Міністр. Водночас вона не виключила, що до даного закону можуть бути внесені зміни.

  «Застосування такої норми буде дуже обережним і якщо вона буде утискати журналістську професію – до неї обов’язково будуть внесені зміни. Правосвідомим громадянам та журналістам, я думаю, що немає за що хвилюватись. Якщо під час практики застосування виникнуть такі питання – то ця норма буде видозмінена, або взагалі скасована», - підкреслила вона.

  О. Лукаш нагадала, що практично в усіх країнах існує відповідальність і за екстремізм, і за наклеп, і за масові порушення громадського порядку.

  «Є такі норми і в законодавстві ЄС та США. І якщо нас закликають їх не приймати, не ухвалювати, не виконувати і не підписувати, то підхід повинен бути точно такий і в їхніх державах. Ці норми повинні зникнути в кодексах провідних країн світу», - підсумувала Міністр.