• In English
 • Студенти Національного гірничого університету проходитимуть практику в установах Міненерговугілля
  опубліковано 18 січня 2014 року о 09:45

  17 січня 2014 року Міністр енергетики та вугільної промисловості України  Едуард Ставицький побував у Національному гірничому університеті у місті Дніпропетровськ, де зустрівся з представниками професорсько-викладацького складу та студентами провідного вищого навчального закладу країни.

  У заході також взяли участь представники Міністерства, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олексій Бурік, ректор Національного гірничого університету Геннадій Півняк.

  Члени делегації ознайомилися з роботою навчального закладу, зокрема, з лабораторією геомеханіки, відвідали авторизований центр «Шнейдер електрик», оглянули виставку інноваційних проектів.

  Едуард Ставицький у своїй промові підкреслив важливість налагодження діалогу із студентською молоддю, від якого значною мірою залежить питання майбутнього курсу держави, напрямку подальших політичних, економічних та соціальних реформ.

  Міністр наголосив, що метою реформ, що проводяться Міністерством протягом останніх 4-х років, є створення ефективної і прибуткової вугільної галузі, яка забезпечить економіку України вугільною продукцією за конкурентними на світовому ринку цінами.

  Він також поінформував учасників зустрічі про роботу, проведену Міністерством щодо удосконаленням законодавчої бази та, як позитивний фактор, відзначив збереження системи галузевих інститутів, зміцнення наукового потенціалу галузі, увагу до соціальних проблем гірників.

  На запитання чи планується реалізація державних науково-технічних проектів в галузі енергозбереження за участю НГУ, Міністр навів приклад ефективної співпраці - розробку трьох пілотних проектів з впровадження на шахтах «Комсомольська» ДП «Антрацит», «Міусінська» ДП «Донбасантрацит» і «Прогрес» ДП «Торезантрацит» теплонасосних установок, безпосередню участь у якій беруть фахівці кафедри гірничої механіки НГУ.

  Серед напрямів співпраці галузевої науки і Національного гірничого університету Міністр також назвав можливу участь у спільних проектах із демінералізації шахтних вод, адже питання забезпечення питного водопостачання шахтарських регіонів, які потерпають від нестачі питної води, шляхом використання сучасних технологій очищення шахтних вод, є актуальним і своєчасним.

  Важливою подією зустрічі, безумовно, стала Церемонія підписання Договору про співпрацю між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Національним гірничим університетом з метою сприяння проходженню виробничої практики студентами Університету на підприємствах, установах, організаціях та об'єднаннях, що належать до сфери управління Міненерговугілля.

  На завершення зустрічі гості оглянули експозиції геолого-мінералогічного музею, Музею історії НГУ ім. О. Поля та спільно з керівництвом вузу підсумували результати проведеного заходу і обговорили напрямки подальшої співпраці.