Дільничний інспектор міліції повинен виступати організатором співпраці з органами місцевої влади та громадськістю на обслуговуваній ним території, адже в його діяльність втілена ідея максимального наближення міліції до населення. Про це Віталій Захарченко заявив на засіданні колегії МВС, присвяченій підбиттю підсумків роботи міліції у 2013 році.
Міністр внутрішніх справ зупинився на питанні матеріально-технічного забезпечення служби дільничних інспекторів. Зокрема, сьогодні лише кожен шостий дільничний має можливість використовувати службовий автомобіль, хоча більшість із них працює у сільській місцевості. Лише 67 відсотків правоохоронців мають приміщення для прийому громадян.
У зв’язку з цим Віталій Захарченко поставив перед керівниками територіальних органів внутрішніх справ завдання ініціювати перед органами державної влади та місцевого самоврядування питання щодо виділення дільничним інспекторам міліції достатньої кількості технічно обладнаних службових приміщень. Крім того, він підкреслив, що дільничних слід забезпечити автотранспортом, сучасними засобами зв’язку та комп’ютерною технікою.
«На часі – формування престижу служби. Основну частину службового часу дільничний повинен знаходитися на закріпленій території і працювати з людьми, відвідувати їх помешкання, надавати консультативні послуги», – підкреслив Віталій Захарченко.
За його словами, дільничний має регулярно звітувати перед громадянами. Такі заходи повинні відбуватися за участю керівництва місцевих органів внутрішніх справ та представників органів місцевого самоврядування.
Ще одним кроком, що дозволить моніторити ефективність роботи дільничного, є функціонування у всіх регіонах держави геоінформаційної системи «Дільничні інспектори міліції». Завдяки їй кожна людина матиме можливість повідомити дільничному про вчинені правопорушення. Крім того, завдяки системі громадяни отримуватимуть важливі повідомлення від міліціонера, який обслуговує територію їх проживання. Таким чином, робота дільничного інспектора повинна стати центральною ланкою профілактики правопорушень.
«На основі знання тих процесів, що відбуваються на підвідомчій дільничному території, ви, регіональні керівники, повинні пропонувати місцевій владі заходи щодо соціальної адаптації людей, які опинилися у складній життєвій ситуації. Такий підхід дозволить суттєво поліпшити криміногенну ситуацію в державі», – підкреслив Міністр внутрішніх справ України.