• In English
 • Дмитро Табачник взяв участь у науковій конференції "Інститут Президента України в системі державної влади України"
  опубліковано 17 січня 2014 року о 16:30

  17 січня 2014 року на виконання плану заходів з підготовки та відзначення 80-річчя від дня народження Леоніда Кравчука, затвердженого розпорядженням КМУ від 3 липня 2013 р., у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася наукова конференція «Інститут Президенства України в системі державної влади України». Участь у заході взяв перший Президент України Леонід Кравчук, Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, представники Національної академії наук України та провідні науковці.

  Зі вступним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський: «Славний ювілей першого Президента України дає усім нам унікальну нагоду для всебічного та поглибленого осмислення місця і значення інституту Президента у системі вітчизняного державотворення, у процесі розбудови політичної, правової та соціально-економічної систем України. Упровадження інституту Президенства в молодій незалежній українській державі стало свідченням її прагнення перейняти надбання розвинутих  демократій світу».

  «Знаковим є те, що ця конференція присвячена ювілею і проходить у присутності нашого першого Президента України, Патріарха української державності ХХ століття та української демократії Леоніда Кравчука, який все своє життя неухильно працює задля блага України і є беззаперечним незмінним взірцем для всіх громадян нашої держави, - звернувся до присутніх Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. - Сучасна політична історія неможлива без вивчення особистого внеску цієї непересічної людини у встановлення всіх інститутів державності. Леонід Макарович своїм особистим прикладом заклав дуже багато підвалин реальної демократії: поваги до виборів, до судової системи, до рішень Парламенту, і все це стало його дорогоцінним внеском у становлення інститутів держави і демократії в Україні».

  Від імені Президента України Віктора Януковича виступила Марина Ставнійчук, радник Президента України - Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, зазначивши, що «конференція покликана стати одним із інтелектуальних майданчиків, які мають сприяти конституційно-правовій модернізації України».

  Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка, перший Президент України Леонід Кравчук у своєму виступі розповів про ґенезу становлення та розвитку інституту Президента в Україні та зауважив, що «інститут Президента став важливою інституцією в будівництві української держави».

  На завершення урочистої частини конференції Леонід Губерський нагородив Леоніда Кравчука почесною відзнакою Київського національного університету імені Тараса Шевченка. «Ми, викладачі і студенти КНУ імені Тараса Шевченка завжди з особливою гордістю відзначаємо той факт, що Леонід Макарович є випускником нашого університету. У своєму житті, на яких би високих, відповідальних посадах він не працював, духовний зв'язок зі своєю альма-матер, як і в цілому з освітянами України, він ніколи не поривав», - зазначив Леонід Губерський.