• In English
 • Уряд прагне у нинішньому році забезпечити позитивну динаміку у промисловому виробництві
  опубліковано 16 січня 2014 року о 18:29

  Показники промислового виробництва зможуть продемонструвати позитивну динаміку. На цьому наголосив 16 січня на нараді з питань розвитку окремих галузей промисловості перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта. Нарада, де обговорювались нагальні проблеми, стан і перспективи подальшого розвитку промислового сектору економіки відбулася за участю представників галузевих об’єднань, асоціацій, громадських організацій та наукових установ.

  «Україна, виважено використовуючи резерви і власні ресурси, зможе у 2014 році зупинити падіння виробництва промислової продукції та вийти, за сприятливих умов і нашої спільної наполегливої роботи, на позитивну динаміку в середньому до 2,5% зростання», - сказав перший заступник Міністра.

  Зростанню обсягів промислового виробництва сприятиме ефективний діалог між органами державної влади та виробниками (на налагодження якого спрямовані зусилля Мінекономрозвитку), скоординовані дії у конкретних напрямках і галузях промислового сектору економіки та мобілізація наукового та економічного потенціалу України, зазначили учасники заходу.

  За словами Анатолія Максюти, важливо розробити і послідовно здійснювати кроки із впровадження у промвиробництво новітніх технологій, здійснювати заходи щодо освоєння і випуску нових видів продукції, що допомагатиме нарощувати інноваційну та інвестиційну привабливість вітчизняних виробництв, збільшувати їх конкурентоспроможність.

  «Комплексний підхід до вирішення питання може стати передумовою нарощування позитивних тенденцій в економіці України уже в найближчій перспективі. Перш за все, необхідно звернути увагу на зміцнення таких галузей, як хімічна промисловість, автомобілебудування і загалом машинобудівний комплекс», - зазначив перший заступник Міністра.

  Він звернув увагу, що Прем’єр-міністр України на засіданні Уряду зазначив, що цей рік повинен стати переломним на шляху кардинальної модернізації економіки. «Урядом поставлена задача у стислий термін розробити збалансований системний проект розвитку держави з повним використанням переваг, які дають зона вільної торгівлі з СНД і промислова кооперація з Росією та взаємодія з країнами Європейського Союзу в нових умовах, що склалися», - сказав Анатолій Максюта.