• In English
 • Мінекономрозвитку: Трьохвідсотковий прогноз зростання ВВП у 2014 році є реалістичним
  опубліковано 16 січня 2014 року о 18:24

  Закладений до Державного бюджету України на 2014 рік прогноз зростання валового внутрішнього продукту на рівні 3% є реалістичним, зазначив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков в ході круглого столу на тему «Макроекономічні тенденції-2014: прогнози та сценарії».

  «3% - це складно, але можливо», - підкреслив він.

  За його словами, зростання вітчизняної економіки у поточному році буде залежати від ряду факторів, зокрема, очікування пожвавлення розвитку світової економіки, та основних торговельних партнерів України, що прогнозується багатьма міжнародними організаціями.

  «Отже, зростання економіки України у поточному році буде ґрунтуватися на тих позитивних факторах, які на сьогодні мають місце. Це зростання економіки ЄС і, відповідно, зростання споживання і попиту на наші товари, друге – це нормалізація економічних відносин з Російською Федерацією, тобто повернення на ті ринки, на яких ми у минулому році втрачали позиції, і третє – це перспективи відносин з КНР», - зазначив Євген Олейніков.

  При цьому він відзначив важливість активізації економічних відносин з РФ, як з основним, та Китаєм, як перспективним, ринками збуту українського експорту.

  «Росія та Китай – це готові ринки для наших товарів, і що важливо, товарів, так би мовити, кінцевого споживання. Так, КНР цікавлять товари нашої авіапромисловості, машинобудування та інші напрямки, які не задовольняються їх власним виробництвом, а для Росії це, знову ж таки, машинобудування, продукти харчування, тобто кінцеві товари. Тому перспективи є і вони позитивні», - підкреслив експерт Міністерства.