• In English
 • Технічна допомога КНР сприятиме модернізації вітчизняної економіки - І. Прасолов
  опубліковано 16 січня 2014 року о 17:27

  Технічна допомога, надана Україні Китайською Народною Республікою, - додатковий ресурс, що забезпечує продовження процесу модернізації вітчизняної економіки, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

  Так, Міністр нагадав, що на початку грудня 2013 року у присутності глав держав було підписано Міжурядову угоду про економіко-технічне співробітництво, за якою китайська сторона надала Україні технічну допомогу на суму 80 млн. юанів (близько 13 млн. доларів США).

  «Підписання цього, безумовно важливого, документа не тільки дає можливість приступити безпосередньо до реалізації спільних інвестиційних проектів в різних сферах економіки, але й створює додатковий імпульс для розвитку економічних відносин двох країн, що в свою чергу позитивно впливає на економіку України», - підкреслив Ігор Прасолов.

  Він повідомив, що надані КНР кошти будуть спрямовані на реалізацію проекту техніко-економічного співробітництва, який буде визначений сторонами. Конкретні питання щодо використання фінансового ресурсу будуть узгоджені між організаціями уповноваженими сторонами.

  За інформацією Міністра, в цілому, в 2013 році підписано 3 міжурядових угоди про техніко-економічне співробітництво з Урядом КНР, згідно з якими китайська сторона надає Україні на безоплатній основі допомогу в розмірі 170 млн. китайських юанів для реалізації узгоджених урядами двох країн проектів. Всього ж протягом 2002-2013 років було укладено 12 Міжурядових угод з Китаєм про техдопомогу для реалізації проектів у сфері культури і мистецтва, розвитку інформаційних технологій і телекомунікацій, ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інформатизації ВНЗ і шкіл України, а також підготовки і перепідготовки державних службовців України. Загальна сума допомоги за даними угодами - 370 млн. китайських юанів.