• In English
 • Г.Темник: Проекти з модернізації впроваджуватимуть у всіх сферах ЖКГ
  опубліковано 16 січня 2014 року о 17:04

  Регіони мають активізувати роботу з провадження заходів щодо модернізації всіх підгалузей житлово-комунального господарства у 2014 році. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник під час на Всеукраїнської селекторної наради16 січня, яка пройшла під головуванням Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула.

  «Необхідно продовжити роботу по модернізації житлово-комунального господарства. На сьогодні не працює 3 тисячі ліфтів. У 8 тисячах житлових будинків необхідно здійснити капітальний ремонт покрівель. 6 тисяч км теплових мереж і 37,5 тисяч км водопровідних та каналізаційних мереж потребують заміни. Першочергової  заміни  потребують 16 тисяч котлів та 8 тисяч насосних агрегатів», - сказав Геннадій Темник.

  Він наголосив, що для проведення модернізації галузі, Мінрегіоном активізовано співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. Ініційовано до впровадження 6 проектів з міжнародними фінансовими організаціями (ЄІБ, JICA, Світовий банк, ЄБРР, НЕФКО) по залученню в галузь кредитних інвестицій у обсязі 21,8 млрд. грн.

  «Проекти будуть впроваджені практично у всіх сферах житлово-комунального господарства», - наголосив Міністр.

  Пріоритетами розвитку галузі, як наголосив Геннадій Темник, є підвищення рівня забезпеченості населення комунальними послугами та підвищення їх якості і забезпечення безперебійності цих послуг. Також на першому місці - скорочення споживання природного газу на виробництво теплової енергії, стовідсоткове забезпечення технологічного та комерційного обліку води і тепла, зниження втрат та неврахованих витрат та ряд інших завдань.

  Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул наголосив, що встановлення на підприємствах житлово-комунального господарства приладів обліку є важливим елементом енергозбереження. Він звернув увагу керівників областей на те, що не завершено оснащення джерел теплогенерації  приладами обліку у 8-ми регіонах.

  Наразі прилади обліку встановлені на 97% підприємств. За словами Олександра Вілкула, найповільніше цей процес йде в Одеській та Сумській областях, де встановлено лише 67% та 82% лічильників тепла відповідно. Також прискорити встановлення лічильників тепла мають Крим (94,8%), Донецька (96,9%), Запорізька (92,6%), Київська (99,2%), Луганська (95,4%) області та місто Київ (97,6%).

  Приладами обліку води і стоків оснащено 64% (води – 68,1%, стоків – 37,4%) водопровідно-каналізаційних підприємств.  Стовідсотково обладнані такими приладами тільки підприємства 4-х регіонів - Рівненської, Харківської, Черкаської областей та міста Києва. На підприємствах Донецької області цей показник складає 35%, Львівської - 38%, Київської -40%,  Волинської - 52,3%.