• In English
 • Назустріч людям: Олексій Журавко допоміг спортсменці з особливими потребами
  опубліковано 16 січня 2014 року о 13:16

  У житті 25-річної спортсменки, інваліда II групи з Житомирщини Вікторії Степанюк, кожен день - це боротьба за право жити повноцінним життям та наполеглива праця над спортивними перемогами. Одним із останніх досягнень - завоювання титулу найсильнішої жінки країни серед здорових людей.

  У грудні 2013 року до Урядового уповноваженого з прав інвалідів звернулась мати спортсменки з проханням у сприянні вирішення питання отримання пенсійного посвідчення по безстроковій групі інвалідності. Враховуючи правомірність прохання, викладеного у зверненні, О. Журавко відповідно до законодавства звернувся до Міністерства охорони здоров’я із відповідним запитом.

  Міністерство охорони здоров’я повідомило, що дочка заявниці буде достроково оглянута медико-санітарною експертною комісією (МСЕК) для вирішення питання встановлення безстрокової групи інвалідності, після чого компетентний орган Пенсійного фонду України забезпечить виготовлення нового пенсійного посвідчення.

  За інформацією Надії Павлівни, матері Вікторії, вони планують пройти достроковий огляд МСЕК найближчим часом.

  На думку Олексія Журавка, люди з інвалідністю дуже часто недостатньо поінформовані щодо процедури та особливості проходження МСЕК, що інколи призводить до порушення прав осіб з інвалідністю з боку органів охорони здоров’я. Для подолання подібної практики необхідно проведення інформаційних кампаній для підвищення обізнаності громадян з особливими потребами та їх рідних про правові аспекти проходження процедури МСЕК.

  Положення про медико-соціальну експертизу затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317.