• In English
 • Рівненщина стовідсотково виконала план пілотного проекту зі здешевлення ліків від гіпертонії
  опубліковано 15 січня 2014 року о 17:06

  На Рівненщині підсумували результати проекту для гіпертоніків у 2013 році. Область на 100 відсотків виконала план пілотного проекту зі здешевлення ліків від гіпертонії, прозвітували заступниці голови облдержадміністрації Світлані Сад в обласному управлінні охорони здоров’я.

  Виділені торік із держскарбниці кошти в сумі понад 4 мільйони гривень використали повністю. Так, в рамках реалізації соціального проекту, ініційованого Президентом України, минулоріч лікарі виписали понад 480 тисяч рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів. І вже чверть мільйона краян, котрі мають гіпертонічні хвороби, звернулися за медикаментами в аптеки.

  Водночас упродовж минулого року на Рівненщині збільшилася кількість аптечних закладів, де можна купити ліки від гіпертонії зі знижками. У порівнянні з 2012 роком їх кількість зросла вдвічі. Тож, нині у державному пілотному проекті з регулювання цін на такі лікарські засоби бере участь понад три сотні місцевих аптек. Половина з них знаходиться у сільській місцевості.

  На Рівненщині і надалі триватиме президентський проект, у рамках якого препарати від високого тиску можна купувати зі знижкою, зазначила заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад. Так, нині, аби визначити орієнтовну потребу в коштах на 2014 рік, місцеві медики прораховують кількість хворих, які потребують ліків від гіпертонії.