• In English
 • У 2013 році селянам нарахували 468 млн. грн. дотацій на розвиток скотарства
  опубліковано 15 січня 2014 року о 14:27

  У 2013 році селянам нараховано 468 мільйонів гривень бюджетних дотацій на розвиток молочного скотарства. Окрім того, Уряд працював над відшкодуванням вартості будівництва тваринницьких комплексів, закуплених установок індивідуального доїння та племінного поголів’я худоби. За цими програмами сільгоспвиробникам нараховано ще 301 мільйон гривень. Така підтримка галузі була ефективною, тому продовжиться і в поточному році. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «Минулого року нам вдалося закріпити позитивні тенденції у галузі вітчизняного тваринництва. І варто відзначити, що цьому сприяв комплексний підхід до фінансування галузі. Адже, перш за все, молочне скотарство – соціально важливий напрямок. Значна частина м’яса та молока виробляється саме у господарствах населення. Тому шляхом виплати бюджетних дотацій поступово вдається повернути зацікавленість селян займатися скотарством. У 2013 році селянам нарахували 468 мільйонів гривень», − зазначив Микола Присяжнюк.

  Міністр додав, що дотації за збереження та утримання молодняку ВРХ становили 364 мільйона гривень, а за здану на переробні підприємства худобу – 81 мільйон гривень. Також ще 23 мільйона гривень дотацій селяни отримали за поголів’я корів м’ясного напряму.

  «Саме комплексність такого підходу дає відчутний ефект та стимулює довгострокову мотивацію у сільгоспвиробників. І окрім виплати дотації, Уряд працював над частковим відшкодуванням вартості будівництва тваринницьких комплексів, закуплених установок індивідуального доїння та племінного поголів’я худоби», − зазначив Глава відомства.

  За словами Миколи Присяжнюка, загалом на ці програми торік було нараховано 301 мільйон гривень. Зокрема, 245 мільйонів надійшло в регіони на часткове відшкодування будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів, 35 мільйонів гривень – за закуплене племінне поголів’я.

  Також селянам нарахували 21 мільйон гривень відшкодування вартості закуплених доїльних апаратів. Міністр наголосив, що дія цих програм буде продовжена і в поточному році.