• In English
 • Олена Лукаш: Тільки мирні збори захищаються правом на мирні зібрання
  опубліковано 15 січня 2014 року о 13:17

  Тільки мирні збори захищаються правом на мирні зібрання, яке  гарантується статтею 39 Конституції України. На цьому наголосила Міністр юстиції Олена Лукаш на брифінгу в Будинку Уряду 15 січня 2014 року.

  Олена Лукаш наголосила, що під час участі у таких заходах має забезпечуватися в повній мірі дотримання прав і свобод громадян, які не є їх учасниками.

  Міжнародні стандарти у сфері мирних зібрань, які узагальнені в Керівних принципах зі свободи мирних зібрань, визначають, що держава, виконуючи свої обов’язки, зокрема, має забезпечувати в повній мірі дотримання прав і свобод громадян, як тих, що є учасниками мирних зібрань, так і тих, які не є їх учасниками.

  «Ці принципи передбачають, що органи влади зобов'язані знайти точний баланс між дотриманням права на свободу мирних зібрань та правами інших громадян, що проживають, працюють, займаються бізнесом в місці проведення зібрання», - зазначила Міністр. За її словами, цей баланс має забезпечити, щоб у тому ж місці одночасно з проведенням мирних зібрань могла продовжуватися інша діяльність, а саме, має бути забезпечено для інших осіб право на недоторканність особистого життя, право на повагу до власності, право на свободу та безпеку особистості та право на свободу пересування тощо.

  «Невиконання законних вимог та опір працівникам міліції матиме наслідком заходи примусу, у тому числі заходи фізичного впливу та застосування спеціальних засобів, що у повному обсязі відповідатиме міжнародним стандартам, - зазначила Олена Лукаш. - Порушення прав проведення мирних зібрань може призвести до адміністративної та кримінальної відповідальності правопорушників».

  При цьому Міністр додала, що наслідком порушення законодавства є принцип невідворотності покарання, яке буде застосовано до усіх осіб, причетних до правопорушень.

  Детальніше – в тексті виступу Олени Лукаш.