• In English
 • На українських дорогах почастішали випадки вандалізму, - Укравтодор
  опубліковано 15 січня 2014 року о 12:46

  Дві відеокамери з обладнанням відеоспостереження й основним метеорологічним обладнанням було викрадено на Житомирщині, та майже 2 десятка дорожніх знаків було пошкоджено на Кіровоградщині та Хмельниччині за перші 2 тижні 2014 року.

  Камери й обладнання відеоспостереження та основні складові аналогової метеостанції, встановленні на ділянці км 227+875 автомобільної дороги М-06 Київ-Чоп для постійного інформування учасників руху та підвищення ступеню їхньої безпеки, були викрадені з щоглової опори, з шестиметрової висоти.

  Інші прояви вандалізму сталися на Кіровоградщині та Хмельниччині, де невідомі зловмисники пошкодили близько 20 дорожніх знаків – 7 знаків на ділянці км 129 – 141 автомобільної дороги Т-24-01 Городище-Новоукраїнка-Бобринець-Устинівка, що на Кіровоградщині, та комплект знаків зимової тематики, встановлений на під’їзді до м. Хмельницький, що на км 191 автомобільної дороги Н-03 Житомир-Чернівці.

  За інформацією Служб автомобільних доріг зазначених областей, за кожним з фактів відкрито кримінальну справу, адже збитки для дорожнього господарства кожного з регіонів сягають від кількох до десятків тисяч гривень, проте найбільша шкода від згаданих злочинів – збільшення ризиків для безпеки та життя учасників руху.

  Укравтодор звертається до користувачів автомобільних доріг України з проханням не вчиняти актів вандалізму, берегти державне майно та пам’ятати, що від наявності у визначених місцях сучасного обладнання та дорожніх знаків залежить безпека руху не лише автомобілістів, а й пішоходів.

  Довідково

  Відповідно до ст. 185, частини 1 Кримінального кодексу України таємне викрадення чужого майна (крадіжка), карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років; за ст. 139 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, забруднення дорожнього покриття, а також ряду інших моментів, тягнуть за собою відповідальність – накладення штрафу на громадян у розмірі від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж у вигляді громадських робіт на строк від тридцяти до сорока годин.