• In English
 • Місцева влада забезпечить необхідне лікування маленькому одеситові з ДЦП, - О.Журавко
  опубліковано 13 січня 2014 року о 17:06

  Урядовий уповноважений з прав інвалідів Олексій Журавко отримав лист від жительки міста Одеси, матері чотирирічного хлопчика, хворого на дитячий церебральний параліч. Родина безперервно бореться зі складним захворюванням, займається за різноманітними методиками, які дають позитивні результати. Однак лікування та перебування в Міжнародній клініці відновлювального лікування (м. Трускавець) вимагають коштів, яких у матері-одиначки немає. Тому і звернулася вона до Олексія Журавка з проханням допомогти у вирішенні цього питання та проконсультувати, в які профільні державні органи вона може звернутися за інформацією та підтримкою.

  На звернення Урядового уповноваженого з прав інвалідів, Міністерством охорони здоров'я України було доручено Департаменту охорони здоров'я Одеської облдержадміністрації забезпечити дитину-інваліда медичною допомогою та санаторно-курортним лікуванням відповідно до рекомендацій спеціалістів. Зроблено це буде за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Також буде розглянуто питання щодо встановлення хворому безстрокової групи інвалідності.

  Більше того, завдяки втручанню та наполегливості О. Журавка Міністерство соціальної політики доручило профільному департаменту при Одеській ОДА допомогти заявниці в оформлені відповідних документів для направлення її сина до реабілітаційної установи. Крім того, фахівці перевірять, чи користується хлопчик всіма пільгами, гарантіями, послугами, передбаченими чинним законодавством і, чи отримує належні йому виплати. У випадку, якщо він має право на виплати та пільги, але з якихось причин не отримує їх, то спеціалісти департаменту нададуть детальну інформацію щодо порядку їх оформлення, а також розглянуть можливість надання матеріальної допомоги.

  Сім'ї, в яких виховуються діти з особливими потребами, не повинні лишатися на самоті з труднощами, які виникають на їхньому життєвому шляху. Обов’язок держави допомогати їм та підтримувати. Олексій Журавко запевнив, що буде тримати на контролі питання надання медичної допомоги та реабілітації маленькому одеситові.