• In English
 • Затверджено порядок одноразової допомоги посадовцям Міндоходів в разі ушкоджень чи загибелі на службі
  опубліковано 11 січня 2014 року о 14:43

  Уряд затвердив Порядок прийняття комісією органу доходів і зборів рішення про виплату одноразової допомоги у разі заподіяння його посадовій особі під час виконання службових обов’язків тілесних ушкоджень або її загибелі. Відповідну постанову Кабінету Міністрів № 973 прийнято 25 грудня 2013 року.

  Порядок визначає механізм прийняття комісією органу доходів і зборів рішення про виплату за рахунок коштів державного бюджету одноразової допомоги посадовій особі органу доходів і зборів, якій заподіяно тілесні ушкодження під час виконання нею службових обов’язків, або сім’ї посадової особи такого органу, яка загинула у зв’язку з виконанням нею службових обов’язків, а за її відсутності особам, які перебували на утриманні особи, яка загинула. Члени сім’ї та особи, які перебували на утриманні, визначаються відповідно до Сімейного кодексу України.

  Для прийняття комісією рішення особа подає органу доходів і зборів за місцем своєї роботи письмову заяву про виплату одноразової допомоги за формою, встановленою Міндоходів, разом з копією обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, або постанови слідчих органів чи прокурора про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами. В разі смерті особи відповідну заяву подають члени сім’ї.

  За результатами розгляду документів комісія приймає рішення про виплату одноразової допомоги чи відмову в її виплаті. Строк розгляду документів та прийняття рішення комісією не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня надходження всіх необхідних документів.  У разі прийняття рішення про відмову у виплаті одноразової допомоги орган доходів і зборів у двотижневий строк з дня його прийняття надсилає заявникові письмове повідомлення із зазначенням причин відмови. Рішення про відмову у виплаті одноразової допомоги може бути оскаржене в судовому порядку.

  Заявник може пред’явити органу доходів і зборів вимоги щодо виплати одноразової допомоги протягом трьох років з дня настання події, що дає право на її отримання.