• In English
 • Державні інструменти фінпідтримки довели свою ефективність
  опубліковано 09 січня 2014 року о 13:54

  Аби забезпечити аграріїв необхідними коштами у періоди весняних і осінніх польових робіт, а також жнив, Уряд запровадив спеціальні фінансові інструменти. Так, вже кілька років поспіль сільгоспвиробники отримують безвідсоткові кошти, беручи участь у форвардних програмах. Окрім цього, аграрії можуть скористуватися механізмом складських розписок. Про це в інтерв’ю програмі «Соціальний статус» на телеканалі «Тоніс» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «За дорученням Президента вже кілька років поспіль Міністерство шукає оптимальні шляхи залучення фінансів для аграріїв. Зрозуміло, що кредити, які пропонують комерційні банки, є обтяжливими для виробників, а міжнародні зернотрейдери не поспішають фінансувати майбутній урожай. І тому держава бере на себе ці зобов’язання. Зокрема, продовжується відпрацювання механізму фінансування АПК у найбільш пікові періоди – весняні та осінні польові роботи, а також жнива», − зазначив Міністр.

  Серед оптимальних фінансових інструментів, якими можуть скористатися аграрії, Микола Присяжнюк назвав форвардні закупівлі, а також складські розписки.

  «Щороку близько 1 мільйона тонн зернових закуповує Аграрний фонд за форвардним механізмом. На це іде більше 1 мільярда гривень. Державна продовольчо-зернова корпорація, маючи кредити та зобов’язання перед КНР, теж проводить форвардні закупівлі. Тут сільгоспвиробник отримує близько 2 мільярдів гривень без відсотків. І також Уряд ініціював, а Верховна Рада ухвалила закон «Про складські розписки».

  Це є світовим досвідом, що дає змогу комерційним банкам надавати кредити під дещо нижчі відсотки», − повідомив глава відомства. Міністр також наголосив, що у 2014 році Уряд підтримуватиме програми державного лізингу сільгосптехніки. Це значно зменшить фінансове навантаження на аграріїв.