• In English
 • Домовленості, досягнуті Україною і РФ, дозволять реалізовувати проекти в космічній сфері, - В.Мунтіян
  опубліковано 08 січня 2014 року о 19:36

  Підписані в Москві документи дозволять реалізовувати масштабні спільні українсько-російські проекти, які нададуть стимулу космічній галузі в цілому. Про це заявив Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

  «Вітчизняна космічна галузь - надзвичайно перспективна. Досягнуті домовленості дозволяють розширити співпрацю. А це значить, будуть замовлення, зокрема, на створення ракети дуже високого класу і великої потужності - вона піднімає до 70 тонн», - розповів Урядовий уповноважений.

  За підсумками засідання Українсько-Російської міждержавної комісії був підписаний ряд документів, у тому числі й Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Федеральним космічним агентством (Російська Федерація) щодо співробітництва в галузі ракетно-космічної промисловості. У рамках досягнутих домовленостей буде здійснюватися співпраця у створенні спільних підприємств для реалізації проектів «Морський старт», «Наземний старт» та програми «Дніпро», кооперації українських та російських підприємств і організацій при виробництві космічних апаратів наукового призначення і перспективних ракет-носіїв, виробництва навігаційної апаратури і обладнання навігаційно-інформаційних систем.

  «У перспективі проекти з будівництва інших ракет, супутників, а також з реалізації багатьох послуг, які може надати космічна галузь народногосподарському комплексу обох країн (зв'язок, метеорологія, сільське господарство, екологія, МНС, оборона тощо). В основному на наших потужностях. Для нас найголовніше забезпечити розвиток цієї галузі, а якщо будуть замовлення, підуть інвестиції, інновації, звичайно, космічна галузь буде розвиватися. Це дасть можливість Україні відновити колишню славу космічної держави», - підсумував Валерій Мунтіян.