• In English
 • Протокол про виробничу кооперацію між Україною та РФ активізує економічні взаємовідносини
  опубліковано 08 січня 2014 року о 19:01

  Підписання в рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про виробничу кооперацію від 24 квітня 1998 року Протоколу про поставки товарів за виробничою кооперацією у 2014 році підвищить ефективність економічних відносин двох країн.

  Як повідомив директор департаменту промислової політики Мінекономрозвитку Віталій Кравченко, в рамках виробничої кооперації господарюючими суб'єктами здійснюються поставки сировини, матеріалів, вузлів, комплектуючих виробів, послуг, технологічно взаємопов'язаних і необхідних для спільного виготовлення кінцевої продукції, які не виробляються в Україні і Росії або виробляються в кількостях, що не забезпечують потреби внутрішнього ринку.

  При цьому він наголосив, що Угода надає можливість імпортувати товари, що постачаються за виробничою кооперацією, без сплати ПДВ та ввізного мита.

  Віталій Кравченко повідомив, що відповідно до Постанови Уряду №780 від 23 жовтня 2013 року, функцію щодо формування переліку товарів, які ввозяться в рамках виробничої кооперації з РФ у 2014 році, передано від Мінекономрозвитку до Мінпромполітики. Відповідний перелік складається на підставі заявок суб’єктів господарювання. Заявки містять, зокрема, інформацію про суб’єкт господарювання України та його партнера в РФ, назву товару, який є предметом договору, його кількість, орієнтовну вартість одиниці та загальну орієнтовну вартість контракту та обґрунтування віднесення товару до поставок в рамках виробничої кооперації.

  «Мінпромполітики узагальнює заявки суб’єктів господарювання України, попередньо узгоджує їх з російською стороною та погоджує проект Номенклатури з Мінфіном. Потім погоджену Номенклатуру офіційно направляє російській стороні для підписання», - пояснив Віталій Кравченко.

  Він зазначив, що підставою для надання суб’єктам господарювання преференцій в рамках Угоди про виробничу кооперацію є контракт завірений Мінпромполітики.

  Нагадаємо, 17 грудня 2013 року у Москві під головуванням Президента України Віктора Януковича і Президента Російської Федерації Володимира Путіна пройшло шосте засідання Українсько-Російської міждержавної комісії.

  За підсумками засідання Українсько-Російської міждержавної комісії підписано низку документів, зокрема Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про поставки товарів за виробничою кооперацією в 2014 році.