• In English
 • Держветфітослужба вживає заходів щодо недопущення поширення африканської чуми свиней на Луганщині
  опубліковано 08 січня 2014 року о 17:14

  Останній випадок африканської чуми свиней в Україні був зареєстрований  2012 року  в Запорізькій області. Незважаючи на постійну загрозу занесення збудника цієї хвороби на територію України з неблагополучних щодо АЧС країн, зокрема, Російської Федерації,   2013 року Україна залишалася благополучною країною по АЧС.

  В той же час, відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Луганській області,  5 січня 2014 року під час контролю державного кордону України спеціалістами Держприкордонслужби  України на території Станично-Луганського району Луганської області був виявлений труп дикого кабана, який знаходився у річці біля українського берега (4 метри від лінії кордону, який проходить по фарватеру річки).

  При дослідженні відібраного біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи  6 січня 2014 року було встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

  З метою локалізації та недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції  7 січня 2014 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Станично-Луганській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено «План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней на території Комишненської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області».

  Для координації дій та надання практичної та методичної допомоги при проведенні заходів в Луганську область виїхали представники Держветфітослужби України.

  Ситуація знаходиться під постійним контролем Головного управління ветеринарної медицини в Луганській області та Держветфітослужби України.