• In English
 • Дніпропетровщина торік впровадила низку соціальних проектів
  опубліковано 04 січня 2014 року о 14:36

  У 2013 році Дніпропетровщина продовжила реалізацію всіх регіональних програм і проектів, започаткованих в останні чотири роки. Разом з тим, було започатковано і нові регіональні програми. Особливістю програмного розвитку є поява в регіоні низки соціальних проектів нового типу, які передбачають активну позицію жителів області у вирішенні актуальних соціальних проблем регіону, партнерство влади та громадянського суспільства. Такі програми ініціюють обласні органи влади, громадські організації та компанії в рамках корпоративної соціальної відповідальності. Наймасштабніші проекти нового типу були ініційовані головою облдержадміністрації Дмитром Колєсніковим. Це системні довгострокові програми, в рамках яких передбачається реалізація десятків окремих проектів. До них може долучитися кожна громадська організація або компанія, кожен мешканець області, який поділяє мету програми і небайдужий до розвитку регіону. Поряд з цим, було реалізовано низку соціальних проектів, спрямованих на розвиток освіти, материнства та дитинства та патріотичне виховання.

  Перший такий проект – програма «Міцне здоров’я – успішне життя», покликана виховати здорове покоління жителів області. Вона має на меті збільшити показник частки тих жителів, які регулярно займаються спортом з 20% до 40%, а дітей та молоді віком до 35 років до 80%.

  Програма також передбачає розвиток спортивної інфраструктури в області. У році, було відкрито 282 спортивні майданчики.

  Друга із нових регіональних програм – Стратегія молодіжної політики в регіоні на період до 2020 року, яка була підписана в середині грудня. Ініціатива розробки цієї стратегії належала самій молоді і отримала підтримку обласної влади. Молодіжна рада при Дніпропетровській обласній адміністрації розробила проект та організувала його широке обговорення в студентських аудиторіях та молодіжних організаціях. В результаті чого Дніпропетровщина першою розробила Стратегію розвитку молодіжної політики, яка повністю відображає саме ті цілі до яких прагне молодь сьогодення.

  Третій проект – «Голос ветерана», який стартував в листопаді поточного року. Він передбачає створення віртуального відео архіву історій ветеранів Великої Вітчизняної війни, які сьогодні проживають на території регіону. Такий архів має бути створений до 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.

  Також на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича було реалізовано та продовжує реалізовуватися ряд проектів та програм.

  У 2013 році було оснащено новим сучасним обладнанням медичні кабінети в школах. Для цього з бюджету області було виділено 8 мільйонів гривень. Медичні кабінети оновили 874 школи області.

  Почато реалізацію нового проекту «WiFi для шкіл», мета якого – забезпечити можливість доступу до освітніх ресурсів усім учням загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

  Також у школах і професійних училищах області створено 162 музеїв і кімнат бойової слави, які переведені в 3D-формат. Вони доступні всім користувачам мережі Інтернет. За результатами регіонального конкурсу відібрано 21 кращий віртуальний музей.

  У цьому навчальному році в Дніпропетровську було відкрито нове позашкільний навчальний заклад - «Центр художньо - естетичної творчості учнівської молоді», в якому свої творчі задуми реалізують 228 обдарованих дітей.

  Була розпочата робота зі створення в регіоні соціальних центрів матері та дитини. Вони з'являться у Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Кривому Розі. У Дніпропетровському районі заплановано створення «Центру соціальної підтримки дітей та сімей».