• In English
 • 24 червня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 червня 2022 року о 17:59

  Головне:

  На період вступної кампанії (24 червня – 9 вересня 2022 року) розпочала роботу консультативна телефонна лінія МОН «Вступна кампанія 2022 року» за номером 0 (800) 50-45-70. У зазначені строки також приймаються звернення громадян. Експерти МОН консультують із метою забезпечення належного контролю за проведенням вступної кампанії, організації особистого прийому громадян, консультування з питань вступу до закладів освіти та оперативного реагування на можливі факти порушення.

  Вступ-2022: понад 124 тисячі потенційних учасників НМТ остаточно визначилися з місцем складання тестування. До 7 липня триває другий етап підтвердження участі в основній сесії НМТ. Станом на сьогодні, 24 червня 2022 року, спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ», заповнили понад 124 тис. учасників. Бажання складати НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в Україні, підтвердили 111 652 особи, а 12 626 ー у країнах Європи. Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ із 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити із вкладки «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце складання НМТ.

  Фонд соціального страхування України продовжує фінансувати щомісячні страхові виплати для тисяч потерпілих, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Попри чисельні складнощі, які виникли внаслідок повномасштабного вторгнення росії, Фонд у короткі терміни налагодив роботу усіх обласних управлінь та адаптував процеси під умови воєнного стану. Це дозволило не призупиняти виплати матеріального забезпечення і страхових виплат. Однак найбільш складним залишається питання проведення фінансування на тимчасово окупованих територіях – технічні перепони, потреба верифікації та часта неможливість роботодавців здійснити виплату отриманих від Фонду коштів працівникам не дозволяють проводити фінансування територій штатно. Фахівці Фонду соціального страхування України не припиняють роботу з налагодження виплат. Попри чисельні складнощі, потерпілі на виробництві та їх сім’ї, які залишились на окупованих територіях, у повному обсязі отримують щомісячні страхові виплати від Фонду на банківські картки. Зокрема, упродовж цього тижня для понад 2 тисяч потерпілих Херсонщини ФССУ перерахував 14 мільйонів гривень страхових виплат.

  МОЗ України у співпраці з офісом першої леді та Посольством України в США організували медичну евакуацію сім’ї, що потрапила під ракетний обстріл у Краматорську. Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами здійснюють евакуацію постраждалих українців із територій активних бойових дій на спеціалізоване лікування та реабілітацію до країн-партнерів, які підтримують Україну у боротьбі з російським агресором. Міністерство охорони здоров’я України у співпраці з Міністерством закордонних справ України й українськими посольствами в інших країнах, а також ВООЗ і Єврокомісією безперервно знаходить нові можливості для лікування українських громадян, що зазнали ушкоджень або травмувань внаслідок російського тероризму.

  До уваги вступників на основі базової середньої освіти (9-ти класів) Цього року для вступу на денну (дуальну) форму навчання на фахового молодшого бакалавра вам вперше потрібно реєструвати електронні кабінети та подавати електронні заяви. Реєстрація особистих електронних кабінетів починається 23 червня на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/

  Міністерство освіти і науки спільно з ГО «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine) оголошує набір до п’ятої Літньої школи міжнародної методлабораторії для освітян «Verba Magistri». Це інтенсивний курс навчання і спілкування з відомими науковцями, педагогами-методистами, а також молодими вчителями з різних регіонів України, який відбудеться з 30 липня до 10 серпня 2022 року.

  100 нових ноутбуків #Acer з необхідним для роботи програмним забезпеченням від #MicrosoftUkraine та освітнім контентом групи компаній «Розумники» у межах волонтерської ініціативи «Допомога вчителям Маріуполя» надіслані вчителям. Ноутбуки відправлено на Львівщину, Тернопільщину, Хмельниччину, Київщину, Івано-Франківщину, Сумщину – в різні міста та селища, які стали для вчителів-маріупольчан місцем прихистку.

  Нещодавно Міністерство освіти і науки України започаткувало запуск мережі українських освітніх хабів задля навчання українців працездатного віку новим професіям та необхідним навичкам на ринку праці, а також організації навчання дітей за державною програмою, які переїхали в інші регіони України та за кордон. Від початку війни понад 6 млн українців, з яких 1,5 млн дітей, виїхали в інші країни, у західні ж регіони України перемістилось ще більше наших громадян. Багато дорослих людей потребують нових професій, а діти – продовження системного навчання за програмою Міносвіти. Саме для забезпечення цих завдань, а також для підтримування зв’язку з українцями, які тимчасово виїхали за кордон, зокрема нашими дітьми та освітянами, ми створюємо мережу українських освітніх хабів. Такий хаб уже працює у Швейцарії.

  До 7 липня триває другий етап підтвердження участі в основній сесії НМТ. Станом на сьогодні, 24 червня 2022 року, спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ», заповнили понад 124 тис. учасників. Бажання складати НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в Україні, підтвердили 111 652 особи, а 12 626 ー у країнах Європи.

  United24: оголошено збір коштів на відбудову сфери освіти та науки України Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України понад 2000 закладів освіти були пошкоджені та зруйновані, постраждала й матеріально-технічна база. Крім глобальної потреби у відновленні закладів і установ від спричинених агресією рф наслідків, пріоритетними потребами є засоби навчання, комп’ютерне та інше обладнання, програмне забезпечення, шкільні автобуси, освітні програми та інструменти. Ми прагнемо не лише відновити освітню інфраструктуру України, а й створити надсучасні заклади, що забезпечать гідні умови для розвитку підростаючого покоління та здобуття якісної освіти на рівні світових стандартів. У межах ініціативи Президента Володимира Зеленського United24 Національний банк України відкрив рахунок для Міністерства освіти і науки, цей крок допоможе вирішити нагальні проблеми галузі.

  24 червня: Ситуація в соціальній сфері