• In English
 • 23 травня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 травня 2022 року о 18:11

  Головне:

  Нову редакцію ЗУ «Про професійну (професійно-технічну) освіту» прийнято за основу. Повторне безоплатне навчання в закладах професійної освіти, можливість здобуття часткових кваліфікацій і отримання професійної освіти незалежно від місця реєстрації. Такими є ухвалені 22 травня 2022 року ключові новації законопроекту про внесення змін до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Запропоновані зміни освіжать систему професійної освіти, дозволять наблизити її до реалій війни та сучасного ринку праці. МОН прогнозує, що новації сприятимуть зниженню рівня безробіття та забезпечать швидку перекваліфікацію тих, хто втратив роботу.

  Уряд проводить заходи для забезпечення соціального захисту людей на тимчасово окупованих територіях. У 6 регіонах України, де є окуповані населені пункти, з 2,9 млн пенсіонерів пенсію отримали 2,6 млн людей або 90 %. Пенсії фінансуються вчасно, в окремих регіонах – навіть авансом, але є питання з можливістю отримати чи використати ці кошти. Банки всі 100% пенсійних виплат зараховують на картки, але на частині окупованих територій ними неможливо скористатися. З усіх пенсіонерів, які отримували виплати за місцем проживання, близько 300 тисячам людей поштовий оператор не має сьогодні можливості донести пенсію на окупованих територіях. Але для того, щоб люди отримали свої кошти, Уряд забезпечив механізм, завдяки якому цим людям відкриваються рахунки в Ощадбанку, і на них зараховується пенсія. Уся сума пенсії зберігається. Цими коштами людина може скористатися, звернувшись до Ощадбанку при першій можливості або дочекатися, коли Укрпошта зможе працювати в регіоні, і тоді отримати всю суму за місцем свого проживання.

  Верховна Рада України підтримала заборону ввезення лікарських засобів, виготовлених у росії чи в білорусі. Верховна Рада України підтримала зміни до Закону України «Про лікарські засоби», що дозволяють обмежити обіг лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території російської федерації або республіки білорусь. Закон дають змогу Міністерству охорони здоров’я призупиняти чи скасовувати реєстрацію лікарського засобу в Україні, якщо він повністю або частково був вироблений у росії чи білорусі. Для належної реалізації закону МОЗ розробить порядок, за яким буде проводитися вибіркове скасування реєстрації медпрепаратів. Також закон встановлює термін призупинення реєстрації лікарського засобу в 3 місяці. За цей час фармкомпанія може зупинити роботу на території росії чи Білорусі, відповідно міністерство ухвалить рішення про скасування чи продовження реєстрації препарату.

  На територіях, тимчасово окупованих військами рф, знаходиться 235 медичних закладів та понад 20 бригад екстреної медичної допомоги.

  РФ блокує постачання ліків з підконтрольних Україні територій до окупованих медзакладів. В окупованих військами рф медзакладах є проблема в забезпеченні необхідними ліками та медичними виробами. Окупанти блокують постачання ліків з підконтрольних Україні територій і використовують ситуацію як один зі способів примусу до взаємодії з ними. І це ще один із багатьох злочинів, які вчиняють терористи з рф на території України. Адже окупанти порушують норми Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

  Українські школярі продовжують здобувати медалі на Всесвітній гімназіаді-2022. 20 травня 2022 року збірна виборола 6 золотих, 5 срібних та 1 бронзову нагороду. Всього у скарбничці України 11 золотих, 15 срібних та 17 бронзових медалей.

  Міністр освіти та наукових досліджень Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінґер у інтерв'ю німецькій газеті Augsburger Allgemeine розповіла про співпрацю з Міністерством освіти і науки України та заходи, що вживаються владою для допомоги в освітній сфері українцям, які змушено виїхали за межі держави у зв'язку з повномасштабною агресією рф. Пані Беттіна Штарк-Ватцінґер повідомила, що федеральний уряд веде інтенсивний обмін думками з Міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом, аби знайти баланс між інтеграцією в німецьку систему освіти та збереженням української ідентичності. Пані Міністр погоджується з тим, що діти повинні отримувати онлайн-уроки з України одночасно з програмами німецьких шкіл. Також Німеччина зміцнює співпрацю з МОН, що надає можливість українським учням отримувати легітимні в Україні атестати про закінчення школи.


  23 травня: Ситуація в соціальній сфері