Понад півтора року Міністерство охорони здоровʼя України разом із Єврокомісією та іншими міжнародними партнерами організовують евакуаційні рейси для постраждалих українців до клінік Європи на лікування та реабілітацію.
Цього тижня у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії було евакуйовано 23 пацієнти до Данії, Німеччини, Норвегії та Швеції. Це пацієнти з травмуваннями та онкопацієнти з Києва, Львова, Івано-Франківська, Кропивницького та Дніпра.
Нагадуємо, що евакуації підлягають дорослі та діти з комбінованими пораненнями, опіками, мінно-вибуховими травмами та іншими тяжкими захворюваннями, які наразі лікувати в Україні складно.
За алгоритмом: МОЗ України за сприяння медзакладів через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформують країни ЄС та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) про потребу в евакуації громадян України. Країни ЄС та ЄЕЗ приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян.
Детально ознайомитися з особливостями та актуальними питаннями медичної евакуації для громадян України можна за посиланням.
Також зазначимо, що зараз для громадян України, які потребують спеціалізованого лікування та реабілітації, працює кілька варіантів маршрутів медичної евакуації, зокрема:
через обласний департамент охорони здоров’я;
шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
для військовослужбовців – шляхом подання заявки на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.
Звертаємо увагу, що евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон здійснюються абсолютно безоплатно для пацієнтів. Видатки за дороге лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають постраждалих пацієнтів на лікування та реабілітацію.