• In English
 • 2019 рік має стати роком початку впровадження BIM-технологій в Україні, - Лев Парцхаладзе

  Обов’язкове впровадження BIM-технологій в проектуванні та будівництві, починаючи з 2019 року, є важливим та своєчасним для України

  На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, виступаючи на конференції «Bimex Innovation Polygon 2018» в Києві.

  «Зараз Мінрегіон проводить аналіз застосування BIM-технологій у проектуванні та будівництві, ретельно вивчається зарубіжний досвід. Гадаємо, що 2019 рік має стати роком початку BIM-технологій в Україні. Вважаємо це важливим та своєчасним для України», - сказав він.

  Країни Євросоюзу почали впроваджувати BIM-технології ще в 2013 році. У липні 2018 року Робоча група Євросоюзу по BIM випустила «Керівництво по впровадженню технологій для європейських державних замовників».

  За оцінками експертів, проектування, будівництво та експлуатація об’єктів за технологією BIM більш ефективні. Так, в країнах Євросоюзу очікувана щорічна економія від використання BIM-технологій на етапі проектування та будівництва складає більше 20%. У Великобританії за рахунок використання BIM до 2025 року планується на 50% скоротити час реалізації проектів. «В Україні бізнес вже почав впровадження BIM-технологій. Ми хочемо, щоб в наступному році BIM-технології вже почали обов’язково використовуватися для об’єктів категорії СС3»,- додав Лев Парцхаладзе.

  Перевагами застосування BIM-технологій в проектуванні та будівництві є:

  • зменшення термінів підготовки проектної документації;
  • зменшення ймовірності помилок при проектуванні;
  • контроль ключових показників і дотримання термінів виконання робіт;
  • швидке надання інформації щодо результатів досліджень і випробувань, проектної документації та звітів в електронному вигляді;
  • оперативне коригування вартісних показників будівництва;
  • зниження грошових витрат;
  • скорочення термінів введення будівлі в експлуатацію.

   Довідково

  BIM (Building Information Model) — інформаційне моделювання будівлі. Це технологічний підхід до будівництва, який передбачає збір і комплексну обробку в процесі проектування всієї архітектурно-конструкторської, технологічної, економічної та іншої інформації про будівлю з усіма її взаємозв’язками і залежностями, коли будівля і все, що має до неї відношення, розглядаються як єдиний об’єкт.