• In English
 • 2018 року на розвиток інфраструктури України буде спрямовано понад 86 мільярдів гривень, - Володимир Омелян
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 06 лютого 2018 року о 19:06

  6 лютого 2018 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся розширений брифінг Міністерства Міністра інфраструктури України за участі Міністра Володимира Омеляна, в.о. заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор» Олександра Харченка, в.о. Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, керівника ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіса Вецкаганса, в.о. гендиректора ПАТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського та директора Національного Секретаріату CoST в Україні Наталії Форсюк.

  Міністр окреслив ключові пріоритети діяльності Міністерства на 2018 рік, серед яких: масштабне відновлення автошляхів, впровадження програми безпеки руху, оновлення рухомого складу «Укрзалізниці», розвиток портів та залучення стратегічних інвесторів у портову галузь, продовження реформи «Укрпошти», схвалення пакету інфраструктурного законодавства, розвиток цифрової інфраструктури.

  За словами Володимира Омеляна, 2018 року в інфраструктуру буде залучено рекордне за останнє декілька років фінансування:  «2018 року на розвиток інфраструктури України буде спрямовано орієнтовно понад 86 мільярдів гривень. І це не абстрактні цифри – це кошти платників податків. І за рік ми маємо відзвітувати суспільству за кожну витрачену копійку».

  Міністр інфраструктури детально зупинився на кожній з галузей: «Цьогоріч ми розраховуємо на фінансування дорожньої галузі в обсязі орієнтовно до 50 млрд гривень. З них: державний дорожній фонд – 32, 6 млрд, з якого: понад 19 млрд буде спрямовано на дороги державного значення, 1,5 млрд – на безпеку дорожнього руху, понад 6 млрд – на окремі дороги (М-12 – 4 мільярди (GO  Highway), М-03 – 2 мільярди (Київ – Харків – Довжанське), Н-31 – 2 мільярди (Дніпро – Царичанка – Кобеляки - Решетилівка), Р-46 – 2 мільярди (Харків – Богодухів - Охтирка), Н-03 – 1 мільярд (Житомир - Чернівці), розвиток доріг Львівської області  – 0,4 мільярди)».

  Міністр наголосив, що 2018 року обласні державні адміністрації отримають 11,5 млрд гривень на відновлення доріг: «Децентралізація – це більше прав, але водночас і більше відповідальності для місцевих влад. Цьогоріч ми передаємо понад 11,5 млрд гривень на місця. І ці кошти мають бути ефективно використані на відновлення автошляхів. Я буду ініціювати перед Урядом і Парламентом схвалення рішення стосовно того, що у разі невикористання ці кошти мають бути повернуті до Державного дорожнього фонду».

  Володимир Омелян також зазначив, що надходжень від митного експерименту заплановано на рівні 6-7  млрд грн.

  Міністр інфраструктури окремо зупинився на планах розвитку української залізниці. За його словами, 2018 року планується введення в експлуатацію «Бескидського тунелю» - найбільшого інфраструктурного проекту останнього десятиліття.  Очільник «Укрзалізниці» Євген Кравцов, зі свого боку зазначив, що «Укрзалізниця» планує завершити всі роботи 25 травня.

  «Серед ключового – обсяг інвестицій в рухомий склад «Укрзалізниці» складе понад 18 млрд гривень. Це: придбання 30 локомотивів General Electric, придбання 60 нових пасажирських вагонів, модернізація 226 існуючих пасажирських вагонів, виготовлення 3 600 вантажних вагонів, модернізація понад 10 тис вантажних вагонів тощо», - розповів Володимир Омелян, - «2018 року також буде розпочато 6 великих інфраструктурних проектів орієнтовною вартістю 10 млрд гривень. Це електрифікація, реконструкція колії та ін.»

  «2018 року «Укрзалізниця» нарешті переходить до ринкового принципу встановлення ціни на вантажні вагони. Також в планах- утворення вертикальної компанії, завершення корпоратизації», - додав Міністр.

  Що стосується морської галузі, то, за словами Володимира Омеляна, надважливим для України заходом 2018 року є проходження аудиту ІМО (Міжнародної морської організації).

  «Також серед пріоритетів: повноцінний запуск Морської адміністрації та підготовка до корпоратизації Адміністрації Морських портів України. Обсяг капітальних інвестицій складе 4,3 млрд гривень. Ми активізуємо роботу із залучення інвесторів, зокрема, через забезпечення проведення концесійних конкурсів, приватизацію державних стивідорних компаній тощо», - зазначив очільник Міністерства.

  Володимир Омелян також розповів, що понад 3,8 млрд гривень буде спрямовано на розвиток авіаційної галузі: «Обсяг капітальних інвестицій аеропорту «Бориспіль» - 2,3 млрд грн, аеропорту «Львів» - 34 млн гривень, але, сподіваюсь, ця сума буде збільшена.  800 млн буде спрямовано на розвиток регіональних аеропортів, понад 680 млн – на підтримку безпеки польотів».

  Міністр інфраструктури зазначив, що обсяг капітальних інвестицій «Укрпошти» у 2018 році – 0,5 млрд грн: «В планах – збільшення обсягів обробки посилок, діджиталізація відділень і послуг, розвиток мережі та інфраструктури, запуск послуги кур’єрської доставки тощо».

  Окремо Володимир Омелян наголосив, що розбудова інфраструктури вимагає залучення  великих коштів. Саме тому  такі проекти мають бути прозорими: «Три роки тому Міністерство приєдналося до Ініціативи СoST з метою забезпечення підзвітності  інфраструктурних проектів у дорожньому  секторі.  Обласні служби автомобільних доріг розкривають інформацію за проектами ремонтів доріг відповідно до міжнародних стандартів.Вже розкрито інформацію за більш ніж 1000 проектами ремонтів та реконструкції автомобільних доріг, що належать до сфери управління Укравтодору. Це велика зміна. Сьогодні всі розкриті Укравтодором дані можна знайти на Порталі відкритих інфраструктурних даних».

  «З метою поширення міжнародної практики прозорості інфраструктури на інші підвідомчі Міністерству організації, я закликаю керівників підприємств інших секторів приєднатися та оприлюднювати дані щодо ремонтно-будівельних робіт аеропортів, портів, залізничних колій і станцій», - додав очільник Міністерства.