• In English
 • 20 липня: Cитуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 липня 2022 року о 16:50

  Підтримка ЄС: 50 шкіл візьмуть участь у пілотному проекті «Інформатика NEWG». Координаційна рада проекту «Інформатика NewG», до складу якої входять представники МОН, Міністерства цифрової трансформації та експерти галузі цифрових технологій, розглянули 405 заяв від закладів освіти на участь у пілоті з оновлення предмета Інформатика. За результатами було відібрано 50 закладів загальної середньої освіти, що візьмуть участь у пілотному проєкті, а саме: 13 закладів з обласних центрів, 14 сільських, 17 міських і 6 столичних.

  З серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом. Виключення – окуповані території, райони проведення бойових дій та ліки для потреб воєнного часу. Нововведення впроваджуватиметься поступово в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар, як і раніше, має виписати паперовий рецепт. Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні.

  В Україні дозволили другу бустерну дозу від COVID-19 людям 60+ та людям із хронічними хворобами. В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби усім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19. Дослідження щодо застосування додаткових бустерних доз вакцин проти COVID-19 показали, що додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком понад 60 років і людей з імунодефіцитом.Водночас попередні дані досліджень свідчать про те, що у молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна. Тому здоровим людям до 60 років; вагітним без супутніх захворювань, які збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19; групам професійного ризику, як-от медичні працівники, наразі не рекомендовано отримувати бустерну дозу щеплення.

  Українські діти, які внаслідок війни втратили кінцівки, отримають медичну допомогу у США. У рамках візиту до США перша леді України Олена Зеленська спільно з ініціаторами — Українським Домом у Вашингтоні та Посольством України у США — презентувала Програму протезування для українських дітей, які втратили кінцівки внаслідок російської агресії. Медичні евакуації дітей, які потребують протезування, відбуваються за наступним алгоритмом: Український Дім та Посольство збирають інформацію від МОЗ та Офісу Президента України про дітей, які отримали мінно-вибухові травми. Після визначення медичного закладу, що прийме родину в США, організовується низка відеоконференцій між українськими та американськими лікарями, аби підготувати дитину і здійснити транспортування.

  Міністерство соціальної політики України продовжує співпрацю щодо залучення міжнародних організацій до допомоги. 19 липня 2022 року перший заступник Міністра Євген Котик та директорка філії компанії „Людина в біді” в Україні Анна Дуда підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України та філією компанії „Людина в біді” в Україні. В межах Меморандуму передбачена співпраця з реалізації спільних проектів та програм, спрямованих на підтримку найбільш вразливих категорій населення згідно з принципами людяності, неупередженості, нейтральності та незалежності.

  Мінсоцполітики проводить роботу з міжнародними партнерами щодо питання додаткової фінансової підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з воєнним конфліктом. Нині постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, серед яких - і сексуальне, надають комплексну допомогу — психологічну, соціальну, медичну і правову:

  • цілодобовий притулок терміном до 90 днів;
  • за потреби — денний центр соціально-психологічної допомоги до 10 діб в умовах залу, або цілодобове перебування у «кризовій кімнаті», якщо вона є;
  • працює спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування;
  • можливий виклик мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.

  Утім, враховуючи складну ситуацію в країні, Міністерство соціальної політики звернулось до партнерів із закликом підтримати постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, ще й фінансово.