• In English
 • 19 травня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 травня 2023 року о 19:31

  Головне:

  Україна з 15 травня почала експорт е/е до Польщі через лінію ХАЕС-Жешув

  Славутич на EUR6 млн гранту NEFCO побудує біоТЕС для забезпечення е/е критичної інфраструктури

  Equinor передала "Укргазвидобуванню" 2 тис. тонн метанолу для забезпечення стабільного видобутку газу

  Стабільність інфраструктури

  • Електроенергія
  • Відсутність в енергосистемі у зв'язку з ремонтною кампанією частини блоків ТЕС та АЕС компенсують гідроелектростанції та генерація з відновлюваних джерел енергії. Завдяки водопіллю, яке вже почало поступово спадати, гідроелектростанції працюють не лише для покриття пікових навантажень, але й упродовж всієї доби. Також сезонно високою є генерація з ВДЕ. Це дозволяє наразі компенсувати потужність енергоблоків теплової та атомної генерації, виведених у ремонт, – йдеться у повідомленні НЕК Укренерго.
  • Україна почала експортувати електроенергію через нещодавно відкриту після реконструкції лінію Хмельницька АЕС-Жешув, обсяг постачання першого дня становитиме 2,5 тис. МВт-год.
  • Славутицька міська рада (Київська область) на грант NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation) орієнтовно EUR6 млн побудує біоТЕС потужністю приблизно 700 кВт для забезпечення електрикою місцевої критичної інфраструктури.
  • Компанія «Укргідроенерго» направить 3,6 млрд грн з отриманого прибутку за 2022р на відновлення зруйнованого та пошкодженого обладнання внаслідок російських атак. Кабінет Міністрів затвердив розподіл чистого прибутку товариства за 2022 рік.
  • На Сумщині під час огляду лінії електропередачі загинули троє енергетиків - росіяни вдарили безпілотником. Міністерство енергетики України висловлює співчуття рідним і близьким працівників АТ «Сумиобленерго» Романа Лісовенка, Олександра Шпака та Геннадія Похилька, які загинули під час огляду повітряної лінії 35 кВ «Юнаківка - Велика Рибиця».

  Газ

  • Норвезька енергетична компанія Equinor надала АТ "Укргазвидобування", що входить до Групи Нафтогаз, метанол обсягом 2 000 т.
  • АТ «Укргазвидобування» (УГВ), спрямувало до зведеного бюджету країни 8,21 млрд грн рентних платежів за результатами своєї діяльності з січня по квітень 2023р. Із цієї суми 5%, або 410,71 млн грн, надійде до бюджетів місцевого і обласного рівнів в 11-ти регіонах, на території яких компанія здійснює видобування вуглеводнів.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  19 травня: Ситуація в енергетиці