• In English
  • 19 серпня: Ситуація в енергетиці
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 серпня 2022 року о 18:33

    Головне:

    Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення


    Україна отримає 450 млн канадських доларів допомоги на закупівлю газу до опалювального сезону

     

    Суд наклав арешт на 308 об’єктів однієї з найбільших мереж автозаправних станцій, яка пов’язана з РФ

     

    Стабільність інфраструктури

    • Електроенергія
    • Державна інспекція з ядерного регулювання України внесла зміни до ліцензій на експлуатацію енергоблоків №1 та №2 ВП «Запорізька АЕС».
    • Згідно із наказом, експлуатація енергоблока №1 Запорізької АЕС здійснюється експлуатуючою організацією у станах «перевантаження палива» - «холодний зупин». Наказ також визначає, що експлуатація енергоблока №2 Запорізької АЕС здійснюється у стані «холодний зупин».
    • Визначені наказом стани експлуатації енергоблоків №1 і №2 Запорізької АЕС, відповідно до наданих документів ДП НАЕК «Енергоатом» та експертних висновків Держатомрегулювання, є оптимальними в умовах окупації ЗАЕС російськими військами.

    Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), спростила процедуру зміни постачальника електроенергії споживачем з 16 серпня до трьох днів. Врегульовується спрощена процедура зміни електропостачальника, що дасть можливість споживачу в порівнянні з нормативно встановленим строком переходу до нового електропостачальника в 21 день здійснювати такий перехід за 3 дні.


    Газ

    Україна отримає 450 млн канадських доларів допомоги на закупівлю газу до опалювального сезону, повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він назвав це «черговим кроком солідарності від дружньої Канади».


    Пальне

    Суд наклав арешт на 308 об’єктів однієї з найбільших мереж автозаправних станцій, яка пов’язана з РФ. Серед обʼєктів, що потрапили під арешт – автомобільні заправні станції, склади, земельні ділянки та корпоративні права, загалом 308 об’єктів нерухомості. Загальна сума корпоративних прав становить понад 50 млн грн. Співробітники БЕБ з’ясували, що бенефіціари та службові особи двох компаній, які ведуть діяльність у сфері реалізації паливно-мастильних матеріалів, пов’язані між собою, а їхніми фактичними власниками є громадяни РФ. Загальна сума ухилення від сплати податків обох компаній становить понад 270 млн гривень.

    ЖКГ

    Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення. Верховна Рада прийняла урядовий законопроект № 7427 29 липня. Документом передбачається, що мораторій на підвищення тарифів буде діяти протягом воєнного стану в Україні та 6 місяців після його завершення.

    Так, забороняється підвищувати для всіх категорій споживачів тарифи на:

    • послуги з розподілу природного газу;
    • теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання):
    • послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

    Міжнародний вимір та санкції

    • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про необхідність негайного виведення окупаційних військ рф із Запорізької атомної електростанції та допуску до неї фахівців МАГАТЕ. «Захоплення російськими військами Запорізької АЕС створює серйозну загрозу безпеці цього об’єкта, підвищує ризик ядерної аварії або інциденту і ставить під загрозу населення України, сусідніх країн та міжнародного співтовариства загалом. Необхідно негайно дозволити інспекцію станції Міжнародним агентством з атомної енергії та забезпечити виведення всіх російських сил», – сказав він.
    • Речник державного департаменту США Нед Прайс розповів, що відомство має інформацію про «безрозсудні дії» російських загарбників на Запорізькій атомній електростанції та «стосовно зловживань і примусу працівників ЗАЕС росіянами». МАГАТЕ мусить отримати доступ на Запорізьку АЕС, щоб «засвідчити стан її безпеки та відстежувати ядерні матеріали».
    • Генсекретар ООН Антоніу Гутерріш закликав рф не відключати Запорізьку АЕС від української енергосистеми. «Очевидно, що електроенергія із Запоріжжя – це українська електроенергія... Цього принципу потрібно повністю дотримуватися», – заявив він.


    За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом