• In English
 • 19 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ, нову державну судову установу створено в Луганській області
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 04 липня 2024 року о 11:02

  19 регіональних бюро СМЕ повністю перейшли до сфери управління МОЗ. А саме: у Вінницькій, Миколаївській, Чернігівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Сумській, Кіровоградській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Полтавській, Закарпатській, Житомирській областях, також у столиці та Київській області, Харківській та Волинській областях та нова установа, утворена в Луганській області (оскільки наразі неможливо здійснити передачу цілісного майнового комплексу за установленою процедурою). 

  Ще шість регіональних бюро судмедекспертизи в областях завершують процеси, необхідні для передачі майнових комплексів: зокрема, утворення комісій з передачі майна, документального оформлення (повного переліку майна та інших законодавчих процедур). Реорганізація бюро судмедекспертизи (СМЕ) в областях передбачає створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоровʼя України. 

  “Після того, як усі обʼєкти перейдуть зі сфери управління областей на національний рівень, запрацює єдина вертикаль експертизи. Враховуючи, що під час війни навантаження на судово-медичних експертів зростає, діючі та нові лабораторії СМЕ вже дооснащуються сучасним обладнанням. Це дозволить пришвидшити процедуру ідентифікації тіл загиблих та впровадити інноваційні підходи до проведення експертиз відповідно до вимог міжнародного права, що сприятиме ефективному розслідуванню та документації воєнних злочинів, скоєних проти країни та українців”, - зазначив заступник Міністра охорони здоров'я України, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

  Наразі обладнання вже доставлено в області до регіональних бюро СМЕ в Київській, Вінницькій, Миколаївській, Полтавській, Хмельницькій, Дніпропетровській та Чернігівській областях. Це понад 100 одиниць лабораторного обладнання для проведення судово-медичної експертизи, яке на замовлення МОЗ у 2023 році придбали Медичні закупівлі України. 

  Обладнання призначене для аналізу фрагментів ДНК, розділення складних сумішей, аналізу вмісту токсичних речовин для визначення навіть найнижчих концентрацій у тілі людини, відбитках пальців тощо. У ході реорганізації заплановане створення трьох нових лабораторій та дооснащення двох наявних лабораторій, які дозволять проводити ідентифікацію людей за ДНК-ознаками, а також доводити звʼязок певних токсичних чинників із розладами здоровʼя або іншими станами.

  Крім того, лікарі-інтерни, які навчатимуться за спеціальністю «Судово-медична експертиза», проходитимуть інтернатуру на базі бюро судмедекспертизи в регіонах. Підготовка міститиме практичне навчання з урахуванням міжнародних стандартів, ознайомлення зі сучасними методами проведення експертиз, документального оформлення та роботи зі сучасним високоточним лабораторним обладнанням. Цього року для лікарів-інтернів відкрито 44 вакансії в регіонах за спеціалізацією «Судово-медична експертиза». Навчання триватиме два роки.