• In English
 • 18 травня: Ситуація у соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 травня 2022 року о 16:58

  Головне:

  На період дії воєнного стану спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. Для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно. Строк проходження повторного огляду переноситься на строк не пізніше шести місяців після припинення/скасування дії воєнного стану. Протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану.

  Уряд забезпечив можливість поширити додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців територій, які окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій. Ухвалене рішення передбачає, що додаткові грошові виплати міжнародними організаціями можуть також надаватись особам, які не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, але проживають: - у деокупованих населених пунктах, - у населених пунктах, які знаходяться у зоні активних бойових дій або постійних обстрілів, - у населених пунктах, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Вже наприкінці травня заявку на отримання таких грошових виплат можна буде подати через інформаційну платформу єДопомога (edopomoga.gov.ua).

  Затверджено перелік населених пунктів, у яких можна буде скласти НМТ. Перелік населених пунктів, у яких безпекова ситуація дозволяє провести НМТ, визначено обласними військовими адміністраціями на запит МОН. Попередньо заплановано, що тестування проходитиме у 20 областях України та м. Києві. Наразі неможливо провести НМТ у Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській областях та АР Крим. Учасники, які не зможуть дістатися до місць проведення основної сесії НМТ, зможуть подати заявки для участі в додатковій або спеціальній сесіях тестування. З міркувань безпеки назви населених пунктів, де відбудуться тестування, не оприлюднюються. Однак учасники на своїх інформаційних сторінках з 20 травня до 7 червня включно матимуть змогу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт. Невдовзі МОН затвердить перелік країн і міст Європи, де НМТ зможуть пройти учасники, які змушені були виїхати за межі України. Тестування НМТ у 2022 році проходитиме в три сесії: основна відбудеться з 18 липня до 10 серпня, додаткова – 16-20 серпня, спеціальна – 12-16 вересня.

  У кожній області створені мобільні бригади для хімічного, радіаційного та біологічного моніторингу. Для оперативного реагування на випадок виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій на рівні кожного регіону створені мобільні бригади, які займаються хімічним, радіаційним та біологічним моніторингом. Окрім того, проводяться заходи щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного добробуту на деокупованих територіях. Зокрема, на 100% ця робота вже виконана на території Київської області, на 70% — на Чернігівщині та на 40% — на Сумщині. Йдеться про дослідження якості та безпечності питної води для населення, проведення заходів із дезінсекції, дезінфекції та дератизації. Також дослідженню підлягає ґрунт біля та навколо місць аварій хімічних об’єктів, сховищ пального, хімікатів, промислових підприємств.

  Мінсоцполітики та Міністерство Австрії з соціальних справ співпрацюватимуть щодо евакуації важкохворих дітей та розвитку комплексної реабілітації людей з інвалідністю. Сторони обговорили співпрацю в питаннях евакуації важкохворих дітей з вразливих категорій, розвитку комплексної реабілітації людей з інвалідністю, наданні допомоги літнім людям, які потребують стороннього догляду. Австрія вже прихистила 298 українських дітей з вразливих категорій, які були евакуйовані з території України. Щороку Австрія приймає на оздоровлення, лікування та реабілітацію не лише дітей, але і військових, які боронять нашу землю вже 8 років. Сторони обговорили 4 проекти розширення потужностей та підвищення якості послуг центрів комплексної реабілітації для людей з інвалідністю у Львівській, Київській та Вінницькій областях. Їх реалізація дозволить суттєво збільшити охоплення реабілітаційними послугами людей, які їх потребують. За результатами зустрічі сторони домовились найближчим часом в робочому порядку погодити конкретні кроки щодо співпраці в зазначених напрямках.

  Учасникам бойових дій та їхнім дітям надаються пільги для здобуття освіти. Учасникам бойових дій та їхнім дітям надається державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах. Державну цільову підтримку надає заклад освіти, до якого студента зарахували в установленому порядку. У разі відрахування студента - відповідно припиняється надання підтримки.  18 травня: Ситуація у соціальній сфері