16 листопада 2022 року, у Міжнародний день толерантності, перша леді Олена Зеленська презентувала друкований «Довідник безбар'єрності», гід з толерантної комунікації та взаємодії з різними людьми. Це унікальне мультиформатне видання зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням, QR-кодами на переклад українською жестовою мовою. Презентація друкованого довідника мала відбутися на Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у травні 2022 року в Києві. Проте через повномасштабну війну видавництво у Харкові, до якого книга була передана на друк, тимчасово втратило можливість працювати.
МОЗ та Світовий банк продовжують професійне навчання для медпрацівників бригад екстреної медичної допомоги. Майбутні інструктори навчально-тренувальних відділень центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф навчатимуться особливостей роботи в умовах стресової ситуації. Також подібне навчання є ефективним способом підвищити рівень знань та підготовку наших фахівців до викликів воєнного часу. Професійне навчання для працівників центрів екстреної медичної допомоги (далі – ЕМД) та медицини катастроф – це новий масштабний проект, який започаткувало Міністерство охорони здоров’я України за підтримки Світового банку. Проектом буде охоплено близько 25 тисяч фахівців з медицини невідкладних станів у всіх областях України. Нагадаємо, що навчання медиків ЕМД є одним із кроків реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка напрацьовується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Фонд Шептицького, створений за спільної ініціативи урядів України та Польщі, підтримує дітей до 18 років, які через війну втратили одного чи обох батьків. Допомога надається Фондом імені блаженного священномученика Климентія Шептицького. Цей фонд було створено за спільної ініціативи урядів України та Польщі. Одна з програм Фонду Шептицького має на меті допомогти неповнолітнім дітям, які внаслідок війни втратили одного чи обох батьків. Дітям виплачується 5 000 грн щомісячно. Першим місяцем виплат вважається той, коли була подана заявка на допомогу. Перші виплати здійснюються протягом двох тижнів після ухвалення позитивного рішення по заявці за наявності банківських реквізитів заявників.
В Україні удосконалено стандарти медичної допомоги у випадку ВІЛ-інфекції. На початок 2022 р. Україна посідала одне з перших місць серед країн Європейського регіону за кількістю людей, які живуть з ВІЛ, і налічувала, за оційними даними, понад 244,8 тис. осіб, майже 30% з них не знають про свій ВІЛ-статус. Удосконалення нормативної бази на засадах доказової медицини та рекомендацій ВООЗ допоможе в реалізації заходів щодо протидії ВІЛ-інфекції.
МОЗ спільно з волонтерами забезпечили аптечками понад 16 тисяч українських захисників та захисниць. За час повномасштабного вторгнення росії Міністерство охорони здоров’я спільно з благодійним фондом «Солом’янські котики» передало понад 16 тисяч індивідуальних аптечок для українських захисників і захисниць. Благодійний фонд «Солом’янські котики» щотижня проводить тренінги з тактичної медицини для захисників та захисниць нашої країни. Після навчання обов’язково видають індивідуальні аптечки, які отримали від Міністерства охорони здоров’я. У згаданих індивідуальних аптечках є все необхідне для порятунку життя на полі бою. Станом на зараз проведено тренінги з тактичної медицини для військових, поліцейських і рятувальників у багатьох регіонах: на Київщині та в Києві, Харківщині, Чернігівщині, Житомирщині, Дніпропетровщині, Миколаївщині, Одещині.
З початку року українським лікарням перераховано понад 118 млрд грн. У 2022 році Нацслужба здоров’я законтрактувала 3476 медичних закладів, яким перерахувала понад 118 мільярдів гривень за Програмою медичних гарантій (далі – ПМГ). Попри всі виклики, продиктовані війною, ПМГ функціонує в повному обсязі та дозволяє забезпечити безоплатною медичною допомогою кожного пацієнта, який її потребує. Згідно з аналітичним звітом, найбільшу суму коштів лікарні отримали за пакетом «Первинна медична допомога» – понад 20 мільярдів гривень. Декларацію з сімейним лікарем мають понад 32,5 млн українців. Пріоритетними послугами залишається медична допомога для пацієнтів з інсультами та інфарктами. З початку року на лікування інсультів держава витратила понад 2,2 млрд гривень. Медична допомога у разі інфаркту обійшлася в понад 768 млн гривень.
Уряд затвердив Положення про Національну електронну науково-інформаційну систему «URIS». Національна електронна науково-інформаційна система «URIS» (Ukrainian Research Information System) створена з метою зберігання, аналізу, моніторингу та управління даними про наукову і науково-технічну діяльність працівників українських закладів освіти та наукових установ.
Дистанційна школа «Оптіма» розробила інноваційну навчальну платформу для підготовки дошкільнят. Додаток можна встановити на гаджет із будь-якою операційною системою. Інтерактивні вправи відповідають віковим особливостям малюків, утримують їхню увагу, формують пізнавальні процеси (пам'ять, моторику, уважність до деталей, мислення, сприйняття навколишнього світу). Навчання безоплатне.