18 березня: Ситуація в енергетиці станом на 12:00

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 березня 2022 року о 13:17

 Головне:

Через бойові дії відключено 42 газорозподільні станції 

Німецька компанія Uniper забронювала додаткові потужності на ЗПГ-терміналі в Роттердамі для постачання 1 млрд. кубів газу на рік замість Газпрому

Україною не ведеться жодної незаявленої діяльності в атомній галузі, - МАГАТЕ

Стабільність інфраструктури

  • Українська енергосистема працює синхронно з енергомережею Континентальної Європи ENTSO-E. 
  • Стабільність української енергосистеми залишається на високому рівні. Частота в мережі, як і завжди, 50 Гц.
  • Всі види електростанцій продовжують працювати в мережі: атомні, теплові, гідроелектростанції та ВДЕ.
  • Вони виробляють достатньо електроенергії для населення, військових та інших споживачів.
  • Всі чотири діючі атомні електростанції України працюють стабільно.
  • Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій та прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.
  • Через бойові дії відключено 42 ГРС.
  • Продовжуються роботи з відновлення транспортування газу на інших ГРС в Донецькій обл., що були відключені через військові дії.
  • Оператор ГТС України продовжує забезпечувати транспортування газу українським споживачам та компаніям: за минулу добу магістральними газогонами було спрямовано 95,1 млн кубометрів газу для потреб України.
  • Наразі всі ГЕС та ГАЕС, які входять до структури Укргідроенерго, працюють згідно диспетчерського графіку, регулюючи частоту і потужність, покриваючи пікові навантаження та забезпечуючи мобільним аварійним резервом Об’єднану енергосистему України.

 Міжнародний вимір та санкції

  • Німецька компанія Uniper забронювала додаткові потужності на ЗПГ-терміналі в Роттердамі для постачання 1 млрд. кубів газу на рік. Перша партія за цим контрактом надійде у жовтні 2024 року. Uniper активізувала роботу з диверсифікації імпорту газу після атаки Росії на Україну, щоб замінити російські поставки. До кінця 2022 року компанія має намір відмовитися від російського вугілля. Uniper брала участь у проекті «Північний потік-2», який спочив у бозі.
  • Джейсон Тьєрі, начальник підрозділу з Розробки програм та міжнародного співробітництво Офісу ядерної захищеності МАГАТЕ, ще раз окреслив 7 сім невід'ємних компонентів ядерної безпеки та ядерної захищеності, визначених Генеральним директором МАГАТЕ паном Маріано Гросі, та підкреслив, що за результатами місій МАГАТЕ з гарантій використання ядерної енергії в мирних цілях, Україною не ведеться жодної незаявленої діяльності: «Україна протягом багатьох років володіє розширеним висновком МАГАТЕ щодо застосування гарантій використання ядерної енергії в мирних цілях, що підтверджує, що Україною не ведеться жодної незаявленої діяльності, яка б могла вести до створення ядерної зброї», спростувавши цим неправдиву інформацію, що поширює РФ.

За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз України, НКРЕКП, ДТЕК, ОГТСУ, РГК