• In English
 • 143 млн грн заробили Держгеонадра завдяки ProZorro.Продажі

  22 квітня в електронній торговій системі ProZorro.Продажі Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) на 7 аукціонах продала права на користування надрами на ділянках з покладами бурштину, берилію, цирконію, води, глини та інших корисних копалин. У середньому зростання вартості лотів склало близько 39,5% від оголошеної вартості - до 143 млн грн.

  Загалом за лоти Держгеонадра змагалися 18 учасників.

  “Конкуренція дозволяє державі заробляти більше за ресурси, які є в її розпорядженні. Так, наприклад, право на користування бурштиновою ділянкою виборов учасник, який заплатив у 22 рази більше від оголошеної вартості права користування”, - розповів Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. Початкова вартість Семенівської ділянки з покладами бурштину в Житомирській області становила 30 тис. грн. Переможець обійшов 5 конкурентів та придбав право користування ділянкою за 670 тис. грн.

  Найдорожчим з 7 лотів стала ділянка з берилієвими рудами з правом користування терміном 20 років, за яку покупець запропонував 76 млн грн. Другим за вартістю лотом стала Зарічна ділянка Заваллівського родовища з покладами графіту кінцевою вартістю 46 млн грн.

  “Наші електронні аукціони вже заробили для держави понад 16 млрд грн. Права на надрокористування, як ми бачимо за результатами аукціонів, дуже привабливі для ринку і спільний проект з Держгеонадрами є надзвичайно успішним. Прозорі та відкриті аукціони - єдиний ефективний спосіб розпорядження державними надрами” - підкреслив в.о. директора ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев.

  Голова Держгеонадр Олег Кирилюк наголосив, що ці торги відбулися вчетверте в принципово новому для української системи надрокористування форматі: "Ми четвертий раз провели аукціони з продажу надр в онлайн-режимі. Продалися 7 ділянок з покладами бурштину, берилію, цирконію, води, глини та інше. Онлайн-торги вкотре доводять свою ефективність та переконують нас, що є найбільш прозорим способом розпоряджання надрами. На наших очах відбулось суттєве зростання вартості лоту – в 22 рази від початкової ціни. Сподіваюсь, що експериментальний проект в Україні остаточно доведе свою ефективність в подальших аукціонах та працюватиме на постійній основі".

  Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів». На виконання постанови, 27 грудня Держгеонадра підписала угоду з ДП “Прозорро.Продажі” про старт пілотного проекту щодо проведення відкритих електронних аукціонів з продажу дозволів на користування надрами. Пілотний проект триватиме до 1 вересня, і за його результатами Держгеонадра сформує пропозиції щодо обов’язкового використання електронних аукціонів.

  Довідково

  ProZorro.Продажі - державна електронна торгова система, створена у 2016 році за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків. Система отримала міжнародне визнання. У червні 2017 року в Індії в рамках конкурсу CitiT4I - Challenge проект став одним із кращих антикорупційних стартапів світу. А на початку 2018 року отримав антикорупційну нагороду від C5 Accelerate та USA Institute of Peace в рамках конкурсу “The Shield in the Cloud Innovation Challenge”.