• In English
  • 14 липня: Ситуація в соціальній сфері
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 липня 2023 року о 18:13

    Держава збільшить державне замовлення на підготовку медичних, реабілітаційних і соціальних працівників. Глава Уряду висловив вимогу до всіх відповідальних міністерств переглянути можливість збільшення державного замовлення, зокрема, на медичних, реабілітаційних і соціальних працівників з поточного навчального року. Після наради, Прем'єр-міністр дав доручення підготувати та подати у вересні державне замовлення на наступний навчальний рік, щоб батьки та абітурієнти мали можливість заздалегідь ознайомитися з потрібними спеціальностями.

    У рамках програми "єВідновлення" 1 409 заявників вже отримали грошову допомогу для проведення невеликого ремонту житла, яке постраждало від збройної агресії росії.

    Уряд виділив понад 140 мільйонів гривень на виплату державної допомоги полоненим. З резервного фонду державного бюджету було виділено 140,3 мільйона гривень на фінансову підтримку осіб, які повернулися з полону, а також на допомогу сім'ям тих, хто ще перебуває в полоні. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів 11 липня. Зокрема, у розпорядженні передбачено 111,3 мільйона гривень для щорічної державної грошової допомоги сім'ям політв'язнів, цивільних заручників і військовополонених. Ця допомога виплачується у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування таких осіб у полоні. 29 мільйонів гривень будуть виділені для одноразової державної грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень для осіб, звільнених з полону.

    10 липня відбулася міжвідомча нарада щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України. В тому числі працівників освітньої та медичної галузей У зустрічі брали участь Наталія Алюшина, Голова Національного агентства з питань державної служби, Таміла Ташева, Постійна представниця Президента в Автономній Республіці Крим, а також представники Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров'я та інших зацікавлених органів. Починаючи з 3 липня, була запущена інформаційно-комунікаційна система під назвою "Резерв для державної служби на деокупованих територіях". Через платформу reserve.nads.gov.ua будь-хто, хто бажає, може заповнити анкету та стати частиною кадрового резерву. За перший тиждень платформою зареєструвалось майже 350 осіб, і це число постійно зростає. На даний момент було оброблено понад три сотні анкет, що означає, що ці люди вже включені до резерву. Громадяни можуть самостійно вибрати регіон, і майже 80% з них обирають Крим. Однак інші області, зокрема Запорізька, Донецька і Луганська, також зазначаються як варіанти вибору. Крім відновлення органів державної влади, надання медичних послуг на звільнених територіях є також важливим. Зараз Міністерство охорони здоров'я працює над вдосконаленням електронного реєстру медичних працівників, які готові працювати там. Після деокупації виникатимуть виклики, пов'язані із сферою освіти. Пріоритетом буде повернення дітей до національної освітньої системи, а також визнання відповідних документів, отриманих на тимчасово окупованих територіях.

    Програма Ukrainian Women Entrepreneurs Hub (UWE Hub), яка реалізується Центром "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності", надасть можливість 10 000 українським жінкам-підприємницям пройти навчання з питань бізнесу. В рамках цієї програми будуть створені офлайн-хаби для жінок-підприємниць по всій Україні, де вони зможуть оволодіти основами підприємництва, вивчити інструменти для розвитку своєї власної справи, знаходити спільноту жіночого бізнесу та знаходити партнерів. Крім того, в планах також передбачаються онлайн-програми та спеціальні заходи.

    Станом на 11 липня 2023 року на виплати внутрішньо переміщеним особам було спрямовано 4 млрд гривень. Це щомісячна державна допомога на проживання, а саме 3 тис. гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тис. гривень для решти ВПО.

    6 липня оголосили результати програми, спрямованої на підтримку бізнесів ветеранів. В рамках цієї програми, 19 учасників, які брали участь у російсько-українській війні, а також їхні дружини чи чоловіки, отримають фінансові кошти для створення або розвитку своїх бізнесів. Із них вісім осіб отримають по 500 тисяч гривень, а ще 11 осіб отримають по 250 тисяч гривень. Всього було розподілено 6,8 мільйонів гривень.

    11 липня Уряд встановив процедуру для надання статусу "Учасник бойових дій" (УБД) цивільним особам, які добровільно брали участь у захисті України. Отже, прийняття рішень щодо надання статусу цим особам буде здійснюватися міжвідомчою комісією, створеною Мінветеранів, яка розглядатиме матеріали щодо визнання їх учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі смерті або інвалідності волонтера та інших осіб, відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту".

    11 липня 2023 року Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо адаптивного спорту». Схвалення проекту закону передбачає:

    • Юридичне визначення поняття "адаптивний спорт": визначення "адаптивного спорту" як діяльності, спрямованої на залучення осіб з інвалідністю до фізичної культури і спорту з метою підтримки їхньої інклюзії, реабілітації та самостійного способу життя.
    • Підтримку інклюзії та інтеграції: адаптивний спорт сприятиме інклюзії осіб з інвалідністю та осіб з обмеженнями повсякденного функціонування до суспільства.
    • Покращення фізичного та ментального здоров'я: участь в адаптивному спорті допоможе особам з інвалідністю покращити фізичний стан і ментальне здоров'я.
    • Реінтеграцію в суспільство: адаптивний спорт допоможе відновити соціальну активність осіб з інвалідністю та підтримуватиме їхнє відчуття соціальної приналежності та повноцінності.

    Триває відбір кандидатів на посади помічників ветеранів. Станом на 10 липня подано 133 заявки.

    З 1 жовтня 2023 року заплановано створення окремих структурних підрозділів в державних адміністраціях областей, міста Києва, районів і районів у місті Києві, що будуть відповідати за ветеранську політику. Це означає, що кожна обласна військова адміністрація виконуватиме державну ветеранську політику в своїх громадах. 11 липня Уряд ухвалив відповідний проект постанови.

    У рамках програми "EU4Health" Європейський Союз надає Україні більше 4,6 мільйонів євро на проекти в галузі охорони здоров'я. Наразі триває підготовка до підписання грантових угод між країнами-учасницями та Європейською комісією, старт проектів запланований на кінець цього року — початок наступного, а середня тривалість реалізації цих проектів — 2-4 роки. Мова йде про наступні проєкти:

    • Профілактика серцево-судинних захворювань та діабету.
    • Профілактика і моніторинг онкологічних та інших неінфекційних захворювань.
    • Посилення інфекційного контролю у лікарнях та серед медичних працівників.
    • Покращення діагностики рідкісних захворювань та обмін досвідом у їх лікуванні між країнами ЄС.
    • Навчання фахівців з контролю за лікарськими засобами та медичними виробами стандартам ЄС, а також новітнім методам лікування й оцінки медичних технологій.
    • Впровадження європейської системи оцінки безпеки крові, тканин та клітин людини.
    • Інтеграція української системи електронного здоровʼя до єдиної електронної системи охорони здоровʼя ЄС.
    • Взаємодія між країнами ЄС для спільного формування пріоритетів, цілей та заходів для покращення глобального здоровʼя громадян ЄС.
    • Посилення системи реагування на транскордонні загрози та епіднагляд за ними.

    Цього тижня МОЗ разом із Єврокомісією евакуювали 19 українців на лікування до європейських клінік з Вінниччини, Київщини, Дніпропетровщини, Житомирщини і територій активних бойових дій. Пацієнтів прийняли у медзакладах Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії та Польщі. У складі групи – пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та онкопацієнти. Загалом вже евакуйовано майже 4 тисячі постраждалих українців.

    Франція долучиться до розбудови мережі центрів психічного здоровʼя в Україні. Спеціальний уповноважений Президента Франції з питань допомоги та відновлення України, Пʼєр Ельброн, підтвердив свою всебічну підтримку країни і наголосив на пріоритетності сфери охорони здоров'я. Згідно з декларацією, в даний час розробляються конкретні кроки для реалізації кожного проекту. Один із таких проектів передбачає вивчення можливостей відновлення лікарень на деокупованих територіях з використанням модульної системи. Це дозволить забезпечити швидкий доступ громадян до необхідної медичної допомоги. Повернення лікарень до роботи є важливим етапом у процесі повернення наших громадян до відвойованих міст. В даний час проводиться детальне вивчення юридичних аспектів цього проекту.

    14 липня: Ситуація в соціальній сфері