• In English
 • 13 липня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 липня 2022 року о 19:04

  Більше 1,2 мільйонів людей, постраждалих від воєнних дій, отримали допомогу за рахунок коштів з гуманітарного рахунку Мінсоцполітики в НБУ. За рахунок коштів, які надходять на гуманітарний рахунок, відкритий НБУ Мінсоцполітики, профінансовані заявки для надання необхідної допомоги більше ніж 1,2 мільйона людей, які постраждали від воєнних дій, з усіх регіонів України, окрім тимчасово окупованої АР Крим. Загалом профінансовано понад 462 мільйонів гривень. Міністр повідомила, що найбільше коштів спрямовано на задоволення продовольчих потреб людей у містах, де ідуть активні бойові дії, у деокупованих населених пунктах та у громадах, які прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб. На забезпечення продуктами харчування спрямовано близько 140 мільйонів гривень. 100 мільйонів гривень спрямовані на програму, яку реалізує Міністерство розвитку громад та територій, для придбання житла для багатодітних сімей, житло яких було зруйноване внаслідок воєнних дій. Майже 52 мільйони гривень надали можливість забезпечити деокуповані території модульними мобільними АЗС, паливно-мастильними матеріалами. Станом на 01 липня 2022 року ми маємо звіти від міжнародних організацій про те, що від них виплати вже отримали понад 1,1 мільйона людей з числа тих, дані про яких ми передавали нашим партнерам у верифікованих списках. Найбільше виплатила Всесвітня продовольча програма ООН. Від неї кошти отримали понад 670 тисяч осіб. Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Товариство Червоного Хреста України виплатили допомогу майже 180 тисячам осіб. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців здійснило виплати 167 тисячам осіб. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) виплатив допомогу 84 тисячам осіб», - прокоментувала Марина Лазебна. Міністр нагадала, що відповідно до меморандумів, укладених з агенціями ООН та іншими міжнародними організаціями, Мінсоцполітики залучило понад 10 мільярдів гривень для виплати допомог більше ніж 2 мільйонам людей, постраждалих від війни. Ці допомоги виплачуються в розмірі від 2200 до 2500 гривень протягом 1-3 місяців. Вони є додатковими до державних та їхня виплата не залежить від отримання будь-якого виду державної соціальної допомоги або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Сума грошової допомоги, отриманої людиною від міжнародної організації з якою Мінсоцполітики укладено відповідний меморандум, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та не враховується при обчисленні сукупного доходу домогосподарства під час призначення інших видів соціальної допомоги.

  В Охматдиті вперше зробили тотальне опромінення тіла та трансплантацію кісткового мозку дорослій пацієнтці. У січні 2022 року – до початку повномасштабної російської агресії проти України – національна дитяча спеціалізована лікарня “Охматдит”, за сприяння МОЗ, придбала спеціальне обладнання для лінійного прискорювача електронів Elekta Synergy S Agility, яке значно розширило можливості лікування в закладі. 37-річна медсестра Любов з Ніжина лікувалась від лейкозу в Чернігові та Черкасах, під час війни жінка потрапила до столичного Охматдиту. 37 пацієнтці першій з дорослих в Охматдиті зробили тотальне опромінення тіла (TBI) та пересадку кісткового мозку (ТКМ) за принципом «all under the roof» (все під одним дахом). Раніше пацієнтам доводилося робити їх у різних установах, інколи – в різних країнах. Донором стала 13-річна донька Любові. Жінка стала четвертим дорослим пацієнтом, якому у стінах Охматдиту пересадили кістковий мозок. Нині її вже виписали з лікарні, вона почувається добре й продовжуватиме лікування амбулаторно. Лікування в Охматдиті було безоплатним: TBI та пересадка кісткового мозку оплачується МОЗ України.

  Уряд повернув довоєнний механізм відшкодування вартості інсулінів. Попри воєнний стан і військові дії, що тривають в країні через агресію російської федерації, програма реімбурсації (відшкодування державою вартості ліків) продовжує діяти. Обсяг програми реімбурсації залишився незмінним, на сьогодні програма розповсюджується на 401 лікарський засіб. Механізм передбачає, що відшкодування (реімбурсація) вартості препаратів інсулінів в рамках програми медичних гарантій для аптечних закладів, які мають договори з НСЗУ та для пацієнтів буде здійснюватись безоплатно або з доплатою з боку пацієнта, згідно зі встановленою категоризації інсулінозалежних пацієнтів.

  325 тисяч людей отримають майже 410 мільйонів гривень залишків пільг за житлово-комунальні послуги. Протягом липня Ощадбанк перерахує на рахунки 325 тисяч людей, які отримують пільги на житлово-комунальні послуги, залишки коштів таких пільг, які не були використані протягом опалювального сезону 2021-2022 років. В результаті люди отримають на свої рахунки кошти на загальну суму майже 410 мільйонів гривень.

  За кордоном залишається 22 тис. українських вчителів, чотири місяці тому кількість сягала 30 тис.

  Кожний студент України може отримати безкоштовний доступ до курсів «Coursera» – платформи онлайн-навчання, заснованої викладачами Стенфордського університету. Команда «Coursera» першою відгукнулась на запит МОН та вже у березні розпочала співпрацю: для українських студентів було відкрито понад 6,5 тис. курсів із 400 спеціалізацій за програмами найкращих університетів та компаній світу. Уже понад 20 тис. студентів і викладачів приєдналися до Coursera та успішно опановують онлайн-курси від Google, Meta, IBM, Microsoft, Amazon Web Services, а також таких провідних університетів світу, як Yale University, California Institute of the Arts, Duke University, Erasmus University Rotterdam та інших.

  Термін приймання заяв від вступників на основі базової середньої освіти (після завершення 9-ти класів) триватиме до 14 липня 2022 року (включно). В електронних кабінетах для цієї категорії вступників можливість подати заяви до закладів фахової передвищої освіти буде відкрито до 18:00 год. 14 липня. Йдеться про заяви насамперед на бюджет та контракт, якщо так визначено в Правилах прийому конкретного закладу ФПО. Водночас приймання заяв лише на контракт триватиме і після 14 липня до тих закладів, де є відповідні небюджетні конкурсні пропозиції (до кінця жовтня).