• In English
 • 13 грудня відбулась зустріч Політичного діалогу Україна-ЄС
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 грудня 2021 року о 12:37

  Зустріч Політичного діалогу Україна-ЄС проводиться традиційно в кінці року, щоб проаналізувати результати реформи державного управління та обговорити подальші кроки.

  У заході взяли участь Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, керівник Групи підтримки України, заступник Генерального директора Генерального Директорату Європейської Комісії з питань сусідства і переговорів з розширення Катаріна Матернова, керівник напрямку «Юстиція та внутрішні справи, включаючи боротьбу з корупцією» Групи підтримки України Франк Пол, керівник Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA) Грегор Вірант, представники Представництва ЄС в Україні, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерств, Національного агентства України з питань державної служби, проекту підтримки комплексної реформи державного управління «EU4PAR» тощо.

  Цього року завершується чинна Стратегія реформування державного управління на період до 2021 року і вже зараз можна підбити певні підсумки.

  Незважаючи на всі виклики і труднощі, які супроводжували протягом 2016-2021 років, за попередніми оцінками було виконано понад 80 % запланованих заходів та близько 70 % індикаторів. Остаточна оцінка стосовно програми бюджетної підтримки ЄС наразі уточнюється, але орієнтовно рівень її виконання становитиме також близько 70 %. Таким чином, жодна інша українська стратегія та попередні програми бюджетної підтримки не можуть похвалитися такими результатами.

  Сьогодні необхідно продовжувати вдосконалювати якість державного управління. Саме тому, для розробки проекту нової Стратегії вдалося консолідувати зусилля максимально широкого кола заінтересованих сторін – Парламенту, Уряду та громадянського суспільства.

  Окремо потрібно зазначити, що в рамках підготовки нової Стратегії за підтримки проекту «EU4PAR» було проведено соціологічне дослідження серед громадян та бізнесу. Ключовим показником є те, що 82% опитаних вважають, що реформа державного управління є запорукою успішності всіх інших реформ. Таким чином, цілком очевидним кроком Уряду стало схвалення в червні цього року нової Стратегії реформування державного управління на 2022-2025 роки.

  Наступним кроком стане укладення угоди щодо нової програми бюджетної підтримки ЄС. Цей процес має інтенсифікуватися найближчим часом. Адже така підтримка відіграє дуже значну політичну та символічну роль, оскільки вона переконливо демонструє важливість реформи державного управління та допомагає консолідувати зусилля ключових стейкхолдерів всередині країни. А максимальна консолідація усіх зусиль – це саме те, що нам зараз надзвичайно потрібно для виконання взятих зобов’язань.

  За цей рік багато було зроблено щодо питань, які піднімались під час Політичного діалогу у листопаді минулого року. Зокрема:

  - припинено процедуру добору на посади державної служби та відновлено повноцінні конкурси;

  - оновлено порядок їх проведення, який тепер також враховує вимоги щодо соціального дистанціювання в умовах карантину;

  - розпочато процес запровадження рамки компетентностей на державній службі та реформування процедур просування, застосування дисциплінарних стягнень та звільнення державних службовців;

  - продовжується впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами на державній службі (HRMIS);

  - схвалено комунікаційний план та забезпечується комунікація щодо важливості реформування державного управління.

  На майбутнє в планах:

  - прийняти зміни до Закону України «Про державну службу».

  - забезпечити впровадження класифікації посад та реформи оплати праці державних службовців;

  - оновити Єдиний портал вакансій «career.gov.ua»

  - завершити реорганізацію міністерств, забезпечивши належне фінансування директоратів.

  Під час засідання Політичного діалогу виступив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко позитивно оцінив досягнутий прогрес у сфері реформування держаного управління, зокрема прийняття Закону України «Про адміністративну процедуру». Також зазначив, що потрібно продовжувати наступні напрями:

  - реформу оплати праці державних службовців,

  - завершити утворення директоратів у міністерствах,

  - врегулювати питання служби в органах місцевого самоврядування,

  - вдосконалити конкурсну процедуру на посади державної служби категорії «А».

  Окрім цього необхідно підготовки Кодексу публічного врядування, який зокрема буде регулювати діяльність осіб, що займають політичні посади.

  З боку Сторони ЄС Катаріна Матернова позитивно відзначила покращення співпраці Уряду та Парламенту, а також висловила особливу подяку лідеру реформи державного управління – Міністру Кабінету Міністрів Олегу Немчінову. Окрім цього вона відзначила вражаючий прогрес в сфері цифровізації та окреслила окремі напрямки, які потребують додаткової уваги: повноцінний запуск HRMIS та схвалення Стратегії реформування системи управління державними фінансами.