• In English
 • 13 березня з-під вогню вивезли понад 5500 людей, – Ірина Верещук

  13 березня були заплановані 14 гуманітарних коридорів, однак з них спрацювали лише 9. Про це під час брифінгу розповіла Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

  Київська область – врятовано 3950 людей

  ● Місто Бородянка - з третьої спроби вдалося відкрити коридор та врятувати 600 людей, доправивши їх до Житомира.

  ● Село Перемога Баришівської ОТГ - шляхом напружених перемовин визволено 1000 людей. Вранці окупант не дотримувався своїх зобов’язань і змушував людей повертатися до бомбосховищ.

  ● Село Велика Димерка – евакуйовано 375 людей, 198 з яких діти.

  ● Місто Буча - врятовано 600 мешканців.

  ● Села Димерської ОТГ – загалом вивезено з-під вогню 1000 людей.

  Луганщина – врятовано 1600 мирних жителів, зокрема:

  ● Місто Лисичанськ – евакуйовано 400 людей.

  ● Місто Рубіжне -350 мешканців.

  ● Місто Сєвєродонецьк – 600 людей.

  ● Місто Кремінна – 250 людей доправлено у безпечні місця.

  «Всього сьогодні з-під постійних обстрілів нам вдалося вивезти більше 5500 людей. Разом з тим через порушення режиму тиші з боку РФ та недотримання досягнутих домовленостей не спрацювали гуманітарні коридори у п’яти населених пунктах», - резюмувала Ірина Верещук.

  А саме:

  ● Маріуполь – евакуація зірвалася.

  «Цілий день місто страждало від обстрілів і бомбардувань з авіації - але гуманітарний вантаж так і залишився заблокованим",- розповіда Ірина Верещук.

  За її словами, колона автобусів для евакуації з Маріуполя, яка 12 березня виїхала з Запоріжжя, сьогодні через тотальні обстріли не просунулася за маршрутом і залишилася у Бердянську.

  "Ми поновимо спробу доїхати, прорватися до рідного Маріуполя вже завтра вранці», - наголосила Міністр.

  ● З міст Попасна, Щастя та селище Гірське – евакуація не вдалася через постійні обстріли з боку окупантів.

  ● Місто Пологи Запорізької області – коридор залишився заблокований через постійні обстріли з боку РФ.

  Ірина Верещук також вкотре наголосила, що українська влада вимагає від окупантів звільнити незаконно затриманих агресором осіб.

  «Я хочу сказати про людей, які незаконно залишаються у полоні окупантів. Зокрема - мелітопольський міський голова Іван Федоров. Також досі невідома доля Дніпроруденського міського голови Євгена Матвієва, якого окупанти викрали сьогодні зранку. У полоні ворога перебуває і рятувальник, який був заявлений як супроводжувач колони та мав дозвіл на перебування саме там, де його схопили окупанти. Мова про Олексія Данченка. І ми вкотре вимагаємо негайно їх звільнити», - підкреслила вона.

  Наприкінці Ірина Верещук подякувала енергетикам, для яких був зроблений коридор по лінії ЧАЕС – Лісова. Три дні тривали ремонтні роботи.

  "Наші енергетики з Укренерго та Енергоатому, ризикуючи власним життям та здоров’ям, змогли відвернути ризик ядерної катастрофи, яка загрожувала усій Європі. Ми пишаємося Вами!»- відмітила Віце-прем’єр-міністр.