• In English
 • 13 березня: Ситуація в енергетиці станом на 20:00
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 березня 2022 року о 20:17

  Головне:

  Україна відновила електропостачання на Чорнобильській АЕС 

  Внутрішнє споживання газу в Україні останніми днями виросло через пошкодження газопроводів внаслідок обстрілів з боку військ РФ та включення в роботу низки газомазутних блоків теплових електростанцій

  Авіація РФ завдала ракетного удару неподалік Новояворівська на Львівщині. Вибухами було пошкоджено 2 високовольтні лінії 10 кВ. Вже до 15.00 електропостачання відновили усім споживачам

  Стабільність інфраструктури

  • Україна відновила електропостачання на Чорнобильській АЕС. Сьогодні завдяки неймовірним зусиллям фахівців НЕК “Укренерго”, наших атомників та електриків вдалося повернути електропостачання на ЧАЕС, захоплену російськими окупантами. Українськими фахівцями НЕК «Укренерго» завершено ремонтні роботи на лінії 330 кВ Лісна - ЧАЕС та поновлено електропостачання Чорнобильської АЕС і м. Славутич.
  • Внутрішнє споживання газу в Україні останніми днями виросло через пошкодження газопроводів внаслідок обстрілів з боку військ РФ та включення в роботу низки газомазутних блоків теплових електростанцій (ТЕС). 5 березня 2022 року транспортування газу українським споживачам склало 75,4 млн куб. м, 6 березня – 78,8 млн. куб. м, 7 березня – 99,5 млн. куб. м, 8 березня – 97,2 млн. куб. м, 10 березня – 104,8 млн. куб. м, 11 березня – до 112,3 млн. куб. м.
  • НАК "Нафтогаз України" 12 березня повідомив про початок постачання природного газу трьом ТЕС, триває процес підписання договорів на постачання газу за пільговою ціною з рештою станцій.
  • АТ «Донецькоблгаз» продовжують героїчно виконувати свою роботу. Сьогодні замінено близько 20 метрів ділянок газопроводів. Відновлено газопостачання 107 будинкам приватного сектору (в тому числі один населений пункт). Наразі відключено від газопостачання 606 квартир в багатоповерхових будинках.
  • Авіація російських загарбників завдала ракетного удару по Міжнародному центру миротворчості та безпеки, що неподалік Новояворівська на Львівщині. Є загиблі та поранені. Вибухами було пошкоджено 2 високовольтні лінії 10 кВ, якими електроенергію подають до кількох населених пунктів. Щоб якнайшвидше відновити електропостачання, дві бригади енергетиків Філії «Новояворівські електромережі» розпочали ремонтні роботи одразу після закінчення повітряної тривоги. Вже до 15.00 електропостачання відновили усім споживачам. Філія «Новороздільські електромережі» працює у звичному режимі та подає електроенергію споживачам підприємства. ТЕЦ Нового Роздолу та Новояворівська, які знаходяться в управлінні ТОВ “Нафтогаз Тепло”, працюють стабільно та безперебійно забезпечують теплом та гарячою водою містян двох міст.
  • АТ "Харківгаз" і АТ "Харківміськгаз" повернули тепло до 15 000 споживачів. Напередодні після обстрілів окупантів житлових масивів реактивними системами залпового вогню «Ураган» було пошкоджено газорозподільні газопроводи. За інформацією саперів, газова інфраструктура одного з районів Харківської області зазнала колосальних руйнувань. В іншому районі військові дії майже вщент знищили газопровід високого тиску. В результаті, російські варвари залишили без газу близько 15 тис. будинків Харківської області. Харківські газовики АТ «Харківгаз» і АТ «Харківміськгаз» об‘єднали зусилля для допомоги родинам регіону. Їм вдалося провести масштабні ремонти газопроводів в Харківському районі. В іншому районі до відновлення газопостачання долучились всі працівники дільниці АТ «Харківгаз». Завдяки спільним зусиллям газовиків вдалося повернути газ та тепло до майже 15 тис. споживачів.
  • Загалом, за добу, що минула - було відновлено газопостачання 9190 споживачам у Харківській, Миколаївській і Київській областях.
  • Саме тому важливо сплатити зараз за комунальні послуги. Адже це не тільки заробітна плата героїв, що працюють під кулями, а й можливість виконувати ремонтні роботи, підтримувати роботу критичної інфраструктури. Зараз, коли по всій країні точаться запеклі бої з окупантами, дуже важливо забезпечити надійний тил, який має працювати на відродження країни.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Укргідроенерго, Нафтогаз

  13 березня: Ситуація в енергетиці станом на 20:00