• In English
 • 12 лютого розпочав свою роботу тренінг у рамках TAIEX з питань АЧС

  У м. Києві розпочав свою роботу тренінг у рамках Європейського інструменту інституціональної розбудови TAIEX «Африканська чума свиней – спільна проблема для України та ЄС», який триватиме з 12 по 14 лютого 2018 року.

  Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, розпочинаючи тренінг, зазначив, що питання боротьби з АЧС має міжнаціональний характер і потребує об’єднання зусиль усіх країн європейських країн.

  «Ця проблема набула загальноєвропейського масштабу. Важливо, що ми маємо можливість у такому форматі збиратися та обговорювати проблематику, підходи та шукати шляхи вирішення цих питань. Я приємно вражений тим рівнем дискусії, який ведеться на заходах, організованими Європейським Союзом, починаючи від оцінки ризиків, наукових підходів, і закінчуючи обміном досвідом з ліквідації АЧС. Тому такий тренінг для України є надзвичайно важливий і фахівці матимуть змогу взяти від нього багато корисного», - заявив Володимир Лапа. Він подякував Європейському Союзу за організацію цього заходу та побажав учасникам плідної роботи.

  Метою заходу є обмін досвідом у галузі попередження та ліквідації африканської чуми свиней. Представники України, Білорусі, Латвії, Литви, Молдови та Німеччини будуть обговорювати різні аспекти хвороби, такі як: епідеміологія, нагляд, запобіжні заходи, діагностичні й епізоотичні дослідження, комунікація та кооперація із зацікавленими сторонами тощо.

  У семінарі беруть участь фахівці Держпродспоживслужби зі всіх регіонів України та представники вищих навчальних та наукових закладів.